Dünya Şampiyonasında Türkiye’nin Heyecanı Bugün 4 Sporcumuzla Tavan Yapacak

23/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Danimarka-Copenhagen’da bugün U23 Yol yarışı gerçekleşecek. Bugün U23 Yol Yarışında 2011 Dünya Şampiyonu olmak üzere 155 sporcu Türkiye saati ile saat 14:00’da start alacaklar. 155 sporcu içerisinde 3 isim var ki Türkiye’nin gururu olarak ülkemizi temsil ederek U23 Yol Şampiyonu olmak üzere mücadele edecekler. Haydi Türkiye Ekran Başına!!!

 

 

168 kilometre mesafede gerçekleşecek mücadelede 14 kilometrelik parkurda 12 tur atılacak. Ali Rıza Tanrıverdi, Mustafa Sayar, Gökhan Hasta ve Recep Ünalan gururumuz olarak startlarını alacaklar. Marmara Turunun son etabında 70 kilometrelik muazzam kaçışı ve performansı ile 11 Eylül’de Sarı Mayoyu kazanan Ali Rıza Tanrıverdi, Dünya Şampiyonası öncesi hazırlık yarışı olarak Marmara Turunu genel sıralama lideri olarak tamamlamıştı. Mustafa Sayar’ı ise 2010 Türkiye Bisiklet Turunun 7.etabında tüm Türkiye’yi heyecana boğan bir performans sergilemişti. Bu yıl Tour of Isparta – 5 Haziran’da son etabın galibiyetini alan Recep Ünalan ve genel sıralama liderliğini alan Mustafa Sayar olmuştu.

 

 

 

 

Bu yıl 19 Şubat’ta Manchester’da Pist Bisikleti Dünya Şampiyonasında da yarışan Recep Ünalan Türkiye’nin pistlerdeki sesi olmuştu. Yine 17 Şubat’ta İsviçre’de yapılan Pist Yarışlarında Omnium kategoride yüksek performans sergilerken  şanssız kaza geçiren Recep Ünalan yarışa dönüp 3.’lüğü için mücadeleye devam etmişti. Kaza sebebiyle sonuncau bitirmediği halde sonuncu yazılmış olması sebebiyle Omnium yarışlarının Scratch yarışında yaşadığı bu talihsizlik sebebiyle 3.sırayı koruyamamıştı. Gerçek zamanlaması yazılsaydı İsviçre’de 3. olacaktı.

 

Bugün tecrübelerini Copenhagen’de U23 Dünya Şampiyonasında sergileyecekler. Türkiye için bambaşka bir heyecan Türk Sporcuların performanslarını izleyebilirsiniz. Gururumuz Türk sporcuların performansları ve onları Dünya Şampiyonasında izlemek apayrı bir gurur yaşatacaktır.

 

Cyclingtr sitesini Twitter’dan da takip edebilirsiniz.
http://twitter.com/cyclingtr

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın