Dev Sprinterlerin Düellosunda 2.Etabın Galibi Andre Greipel!

23/04/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu bugün 2. etabına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızın neşeli bando sesleri eşliğinde güneşli bir havada başlarken, Alanya Yat Limanı önündeki start alanında yine Alanyalı’ların yoğun ilgisi görülüyordu. Günün galibi önceki etapta kazaya karışarak sprint finişine katılamayan ve hevesi kursağında kalması sonucunda bir sprinterin sahip olması gereken en gerekli özelliklerinden birisi olan hırslı karakterini ortaya koyarak muhteşem patlayıcı gücünü herkese kanıtlayan Andre Greipel (Lotto-Belisol) oldu.

 

 

 

[View:http://vimeo.com/40912568:550:0]

 

 

 

Tour of Turkey tarihinde 2010 yılında 5 etap ve 2011 yılında iki etap galibiyeti olan Greipel 2012 TUR açılışını bugün 2. etabın galibiyeti ile yaptı. Onu, iki seferdir sprint finişinde ikinci gelen fakat bu sefer genel sıralamada birinciliğe yükselmesi sayesinde Turkuaz renkli lider mayoyu kazanarak hak ettiği ödülü alan Green Edge’li Matthew Goss takip ve üçüncü olan Matteo Pelucchi (Europcar) etti. Yarınki 3. etapta Beyaz Türkiye Güzellikleri mayosunu ise etap içindeki ara prim kapısında aldığı puanla Lazlo Bodrogi (Team Type-1) giyecek.

 

 

Saat 12:50’de nötral start alan 153km’lik 2. etabın heyecanı 4.8km sonraki resmi startla birlikte başlamış oldu. Yine bir sprint etabı ve yine kaçış denemeleri, sprint finişi ve mayo mücadeleleri arasında geçmesi beklenen etaba dünün galibi Theo Bos (Rabobank) Turkuaz, sprint puanı sıralamasında birincinin yine Bos olması nedeniyle 2. sırada yer alan Matthew Goss (GreenEDGE) Yeşil mayoyla start aldı. Önceki gün Türkiye Güzellikleri primini ilk geçen isim olan Lotto Belisol yarışçısı Frederique Robert ise etaba Beyaz mayoyla başlaması beklenirken kazada bileğinin kırılması nedeniyle bugün start alamadı ve yarıştan çekildi. SpiderTech takımı ise 1. etabın ortalarında pelotonda ufak bir kazaya sebep olan Guillaume Boivin ve Keven Lacombe’un start almamasıyla güne iki yarışçı eksik başladı.

 

1. etapta favori isimler arasında görülen fakat finişe 2km kala yaşanan toplu kazadan etkilenmesi sonucunda finiş sprintinde mücadele veremeyen hırslı sprinter “Gorilla” Andre Greipel bugün start öncesi “Dün kaza yüzünden geride kaldım. Finiş sprintinde yalnızca 20 kişi vardı. Ben buna gerçek bir sprint finişi diyemem” şeklinde yorum yaptı. Dünkü etapta finiş sprintinde çok az farkla bugünün lider mayolusu Bos’a geçilen GreenEDGE’li ünlü sprinter Matthew Goss ise yarıştan önce “Dün liderliğe çok yakındım, bugün bir adım daha atlamayı umuyorum” diyerek bu etapta yine iddialı olduğunu belirtti.

 

 

Yarışın başlarından itibaren yine  etabın sprint profili nedeniyle beklenen kaçış denemeleri gerçekleşse de bu sefer kaçış erken gelmedi ve peloton grup halinde pedallamaya devam etti. Yarışın 20.km’lerinde Turkuaz mayolu Bos’un beklenmeyen bir şekilde lastiği patlasa da Rabobank takım destek aracının hızlı müdahalesi ve yarışın başı olması sayesinde Bos bir süre sonra tekrar pelotona katılarak yarışa devam etti. 28.km’de ilk kayda değer kaçış denemesi Gruzdev (Astana), Hurel (Europcar), Bodrogi (TT1) ve dünkü etaptaki kaçışının istikrarını bu etapta da korumaya kararlı görünen Hegyvary (UHC) dörtlüsünden gelse de dörtlü 30.km’de peloton tarafından yutuldu.

 

Çok geçmeden bu sefer aralarında Salcano-Arnavutköy’lü Ahmet Akdilek ve dünün kaçış grubunda kendisini gösteren Gabor Kasa’nın da içinde bulunduğu 6’lı bir gruptan yine bir kaçış denemesi gelse de bugün kaçışa izin vermemeye kararlı görünen peloton tarafından 41.km dolaylarında fazla uzaklaşamadan yakalandılar.

Atak denemeleriyle sallanan pelotonda sonunda 35.km’de başarılı bir kaçış gerçekleşti ve Alexander Vinokourov (Astana), Laurent Pichon (Bretagne – Schuller), Paolo Locatelli (Colnago), Lazlo Bodrogi (Team Type-1), Matteo Fedi (Utensilnord) beşlisi pelotonla aralarını 2dk 7s açarak kaçışlarını ve dolayısıyla ara prim kapı puanlarını garantilemiş oldular. Beşli aradaki farkı açmaya devam ederken pelotonda ön sıralarda Europcar takımının tempoyu artırma çabası gözden kaçmadı.

 

 

Etap startı öncesinde yapılan röportajlarda dün takım arkadaşı Maxim Iglinsky’nin Liege-Bastogne-Liege’i kazanmasının ardından bugün motivasyonlarının yüksek olduğunu belirten Astana’nın hırslı yarışçısı Vinokourov, beklentileri boşa çıkarmayacak gibi görünüyor. 53.7.km’de bulunan Manavgat’taki ara sprint kapısını beklendiği üzere Vinokourov diğerlerine bırakmayarak birinci olarak geçti ve 5 puanı almasını bildi. Onun ardından kalan puanları ise sırayla Locatelli ve Pichon topladı.

 

93.km’de atak grubuyla peloton arasındaki fark 5 dakikalara tırmandı ve 95,6km’de Aspendos’un güzelliği vurgulanarak Türkiye güzellikleri prim kapısı Bodrogi (TT1), Fedi (Utensilnord), Pichon (Bretagne – Schuller) sırasıyla geçildi ve yine 1. etapta olduğu gibi ara prim kapılarının bitmesiyle birlikte kaçış grubuyla peloton arasındaki fark hızla kapanmaya başladı.

 

 

Peloton sprint finişinden önce yakalayacağı aşikar olan kaçış grubuyla arasındaki farkı acele etmeden git gide azaltarak yarışa son 10km’ye kadar sakin bir şekilde devam etti ve son 5 km içinde peloton Europcar ve Lampre takımlarının liderliğinde kaçış grubunu yakaladı. Artık beklenen sprint finişi için tüm favoriler birbirini kollamaya başladı. Guardini (Farnese Vini), Greipel (LTB), Goss(GEC), Renshaw (RAB), Metlushenko (KTS) ve Matteo Pellucci kendilerine ön sıralarda yer belirlemeye çalışırken, Konya Torku Şeker Spor’un favori ismi Metlushenko da kendisine açık bir tünel bulup sprinte hazırlanmak için çok çabalasa da sprint heyecanının hakim olduğu ön tarafın savrulmasıyla aradığı boşluğu bulamadı. Finişin 2km öncesinde, son düzlüğe girmeden önce yine tehlikeli keskin bir dönüşe giren peloton, önceki gün yaşanan kazadan sonra “acaba yine mi?” şeklinde yüreklerimizi bir anlığına hoplatsa da olaysız bir şekilde dönüşü atlattılar ve yine tahmin yürütmesi en güç anlardan olan sprint finişine doğru iyice hızlandılar.

 

 

Anlık hareketlerle değişen ve sprint gücünün yanında uygun pozisyon alabilmenin de kritik önem taşıdığı anlarda son 500-600m’lerde 10. sıralarda bulunan ve bir anda sağdan çıkıp sprintine hayran bırakan patlayıcı gücüyle rakiplerine muazzam bir fark atan Lotto-Belisol’lü Gorilla Andre Greipel sprint finişinin ipini göğüsleyen isim oldu. Dünün ikincisi, bugün de yarışı ikinci sırada bitiren GreenEDGE’li Matthew Goss ise günün sonunda genel sıralamada birinci sıraya yükselerek Turkuaz Lider Mayo’yu kazandı. Onların ardından gelen Europcar’ın genç yarışçısı Matteo Pelucchi ise üçüncülüğü aldı. Bugün giydiği Yeşil mayoyu sprint puanı sıralamasında da birinci sıraya yükselerek giymeye hak kazanan Matthew Goss, 3. etapta Turkuaz Mayo’yu giyeceği için, Yeşil Mayo 3. etapta finiş sprintinde kazandığı 15 puan sayesinde puan sıralamasında 2. sırayı alan Andre Greipel’de olacak.

 

 

Yarış sonunda yapılan röportajda Andre Greipel “Tour of Turkey her sene daha da iyiye gidiyor, favori isimlerin TUR’a olan ilgisi oldukça arttı. Paris-Roubaix sonrası yoruldum ve artık Tour de France’a hazırlanmak üzere dinlenmeye çalışıyorum. Bugünkü etap galibiyeti her sprintte olduğu gibi benim için önemliydi. Sprint finişini kazanmak için doğru pozisyon almak ve doğru anda atak yapmak çok önemli.” şeklinde yorum yaptı. “Yarınki etabı kazanmayı hedeflemiyoruz, hedefimiz yalnızca %25’lik barajın içinde bitirmek” diyerek takım olarak genel sıralamayı değil, etap galibiyetini hedeflediklerini belirtti.

 

 

48. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 2. Etap Sonuçları:

 

2. Etap Sprint Primi Sıralaması (54.km)

1. Alexander Vinokourov (Astana) 5 puan
2. Paolo Locatelli (Colnago) 3 puan
3. Laurent Pichon (Bretagne – Schuller)  1 puan

 

 

2. Etap Türkiye Güzellikleri Primi Sıralaması (95,6.km)

1 Lazlo Bodrogi (Team Type-1) 5 puan
2. Matteo Fedi (Utensilnord) 3 puan
3. Laurent Pichon (Bretagne – Schuller) 1 puan

 

2. Etap Sonrası Mayo Sahipleri:

 

Lider Mayo: Matthew Goss (GreenEDGE)
Tırmanış Mayosu: –
Sprint Mayosu: Matthew Goss (GreenEDGE)
Türkiye Güzellikleri Mayosu:  Lazlo Bodrogi (Team Type-1)

 

2. Etap Sonuçları:

 


1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 3:16:04  


2Matthew Harley Goss (Aus) Greenedge Cycling Team  


3Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar  


4Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team  


5Andre Schulze (Ger) Team Netapp  


6Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep  7Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team  


8Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named  

 

9Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team  

10Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia  

11Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s  

12Alexander Porsev (Rus) Katusha Team  

13Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor  

14Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar  

15Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia  

16Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank  

17Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale  

18Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team  

19Jacob Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team  

20Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller  

21Ivan Stevic (Srb) Salcano – Arnavütkoy  

22Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller  

23Maxim Belkov (Rus) Katusha Team  

24Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp  

25Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi  

26Andi Bajc (Slo) Salcano – Arnavütkoy  

27Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named  

28Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor  

29Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD  

30Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox  

31Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep  

32Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol Team  

33Jordi Simon Casulleras (Spa) Andalucia  

34Karol Domagalski (Pol) Caja Rural  

35Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes  

36Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar  

37Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale  

38Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi  

39Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team  

40Brett Daniel Lancaster (Aus) Greenedge Cycling Team  

41Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor  

42Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano  

43Serhy Grechyn (Ukr) Konya Torku Seker Spor  

44Simon Lambert Lemay (Can) Spidertech Powered By C100:00:06 

45Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano  

46Ahmet Akdilek (Tur) Salcano – Arnavütkoy  

47Andre Cardoso S. Martins (Por) Caja Rural  

48Boris Shpilevsky (Rus) AG2R La Mondiale  

49Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox  

50Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD  

51Boy Van Poppel (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team  

52Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD  

53Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep  

54Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia  

55Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller  

56Robbie Mcewen (Aus) Greenedge Cycling Team  

57Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD  

58Edoardo Girardi (Ita) Utensilnord Named  

59Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank  

60Jens Mouris (Ned) Greenedge Cycling Team  

61Tony Hurel (Fra) Team Europcar  

62Adrian Hegyvary (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team  

63Blaz Jarc (Slo) Team Netapp  

64Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank  

65James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s  

66Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – Csf Inox  

67Wim De Vocht (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s  

68Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank  

69Stiven Fanelli (Ita) Utensilnord Named  

70Gustavo César Veloso (Spa) Andalucia  

71Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep  

72Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller  

73Marco Canola (Ita) Colnago – Csf Inox  

74Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team  

75Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team  

76Marco Haller (Aut) Katusha Team  

77Tobias Ludvigsson (Swe) Argos-Shimano  

78Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi  

79Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi  

80Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team  

81Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox  

82Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank  

83Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller  

84Aidis Kruopis (Ltu) Greenedge Cycling Team  

85Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team  

86Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team  

87Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team  

88Javier Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural  

89Rafaâ Chtioui (Tun) Team Europcar  

90Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi  

91Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team  

92Manuel Antonio Cardoso (Por) Caja Rural  

93Marco Coledan (Ita) Colnago – Csf Inox  

94Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quickstep  

95Daniel Teklehaimanot (Eri) Greenedge Cycling Team  

96Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team  

97Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural  

98Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10  

99Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team  

100Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team  

101Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team  

102Fatih Harmanci (Tur) Salcano – Arnavütkoy  

103Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale  

104Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team  

105Gabor Kasa (Srb) Salcano – Arnavütkoy  

106Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s  

107Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural  

108Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team  

109Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor  

110Rob Goris (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s  

111Marek Canecky (Svk) Salcano – Arnavütkoy  

112Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep  

113Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia  

114Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team  

115Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named  

116Enzo Moyano (Arg) Caja Rural  

117Ronan Van Zandbeek (Ned) Argos-Shimano  

118Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s  

119Mustafa Carsi (Tur) Salcano – Arnavütkoy  

120Philip Deignan (Irl) Unitedhealthcare Pro Cycling Team  

121Enrico Battaglin (Ita) Colnago – Csf Inox  

122Karl Menzies (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team  

123Jefrry Romero Corredor (Col) Colombia – Coldeportes  

124Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes  

125Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi  

126Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team  

127Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s  

128Fabio Andrescol Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes  

129Wilson Marenetes Torres (Col) Colombia – Coldeportes  

130Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller  

131Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes  

132Olekdandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD  

133Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale  

134Adrian Kurek (Pol) Utensilnord Named  

135Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia  

136Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia  

137Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia  

138Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s  

139Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team  

140Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale  

141Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller  

142Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank  

143Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp  

144Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank  

145Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale  

146Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank  

147Martin Gilbert (Can) Spidertech Powered By C10  

148Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano  

149Jérome Baugnies (Bel) Team Netapp  

150Michael Hepburn (Aus) Greenedge Cycling Team  

151Francesco Lasca (Ita) Caja Rural  

152Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano  

153Muhammet Atalay (Tur) Konya Torku Seker Spor  

154Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD  

155Jay Robert Thomson (RSA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team  

156Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller  

157Gianfranco Visconti (Swi) Utensilnord Named  

158Javier Ramírez Abeja (Spa) Andalucia  

159Hilton Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team  

160Oleksandr Sheydyk (Ukr) Lampre – ISD  

161Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep  

162Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD  

163Bünyamin Ozdemir (Tur) Salcano – Arnavütkoy  

164Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep  

165Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team  

166Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia  

167Paolo Locatelli (Ita) Colnago – Csf Inox  

168Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor  

169Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia  

170Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale  

171Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia  

172Cameron Meyer (Aus) Greenedge Cycling Team  

173Damien Gaudin (Fra) Team Europcar  

174Huseyin Ozcan (Tur) Konya Torku Seker Spor  

175Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes  

176Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10  

177Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia  

178Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar  

179Jonathan Patrick Mccarty (USA) Spidertech Powered By C10  

180Cristiano Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia  

181Timon Seubert (Ger) Team Netapp  

182Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano  

183William Routley (Can) Spidertech Powered By C10  

184Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano  

185Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team  

186Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia0:00:58 

187Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi0:01:06 

188Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team0:01:37 

189Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team  

190David Veilleux (Can) Team Europcar0:02:06 

191 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named 0:03:19  

 

 

 

 

 

 

2.Etap sonrası Genel Klasman

 

1 Matthew Harley Goss (Aus) Greenedge Cycling Team 6:21:47
2 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 0:00:02
3 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 0:00:08
4 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
5 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:00:12
6 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named
7 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team
8 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
9 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
10 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team
11 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
12 Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named
13 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
14 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia
15 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
16 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes
17 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale
18 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano
19 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor
20 Brett Daniel Lancaster (Aus) Greenedge Cycling Team
21 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi
22 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor
23 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller
24 Andre Schulze (Ger) Team Netapp
25 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural
26 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team
27 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
28 Serhy Grechyn (Ukr) Konya Torku Seker Spor
29 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
30 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp
31 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team
32 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s
33 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep
34 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank
35 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team
36 Jacob Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team
37 Andi Bajc (Slo) Salcano – Arnavütkoy
38 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol Team
39 Jordi Simon Casulleras (Spa) Andalucia
40 Ivan Stevic (Srb) Salcano – Arnavütkoy
41 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox
42 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor
43 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi
44 Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale
45 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:00:14
46 Boy Van Poppel (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:00:18
47 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank
48 Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox
49 James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
50 Stiven Fanelli (Ita) Utensilnord Named
51 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
52 Robbie Mcewen (Aus) Greenedge Cycling Team
53 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
54 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia
55 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD
56 Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi
57 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
58 Boris Shpilevsky (Rus) AG2R La Mondiale
59 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi
60 Wim De Vocht (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın