Denis Menchov ve Jose Cobo Yeni Takım Arayışına Geçti

23/10/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Ayakkabı firması Geox sponsorluğunda ilerleyen Geox-TMC takımı geçtiğimiz hafta gelen trajik gelişmeler sonrası dağılmaya başladı. Sponsorun, herşey yolunda gibi görüşürken son anda sponsor olmayacağını açıklaması bir çok sporcunun, transfer sezonunun sonuna doğru trajik gelişmenin mağduru durumuna düştüler. 2 hafta önce Geox ile sözleşme tazeleyen Cobo ise gelişmelerden çok üzgün. Diğre takımlarla görüşmelerim sürüyor ancak bu aşamada Geox şartlarında bir takım bulamayacağımı biliyorum. Sözleşmemi tazelerken herşeyin yolunda olduğu söylenmişti. dedi.

 

 

Alberto Contador, takımına kendisini desteklemek üzere bu isimleri önerdiği söyleniyor. Ancak Riis, bu sporcular için takımın bütçesi olmadığını belirtti. Yılların tecrübesi Denis Menchov’da Geox bünyesindeyken trajediden nasibini alan sporculardan. Menchov’da kendisine takım bakıyor. Ancak çok da istekli değil. Eğer mümkünse bu takım kalırsa bu takımla kalmak istiyorum. Neden olmasın? Onlarla çok iyi iletişimim var dedi. Rus sporcunun Katusha’ya katılacağı söylentilerineise Menchov, böyle bir durum olmadığını belirtti.

 

 

Geox TMC takımı 2012 için 22 sporcu ile sözleşme imzalamıştı. David de la Fuente ve Fabio Duarte gibi yıldız isimlerin bu aşamada dahi takım bulmakta sıkıntı çekmeyeceklerini düşünüyorum. Ancak diğer sporcular kendilerini sokakta bulabilir, takımsız kalabilirler.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın