Denis Menchov Liege-Liege-Bastogne’ den Çekildi

20/04/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Team Katusha’ nın Rus kaptanı, pazar günü yapılacak olan Liege-Bastogne-Liege’ den sağ dizinde yaşadığı ağrı sebebiyle çekildiğini açıkladı. ‘The Pope’ aynı zamanda önümüzdeki hafta İsviçre’ de gerçekleştirilecek olan Tour de Romandie’ de  aynı sebepten dolayı yer alamayacağını belirtti. 35 yaşındaki Rus bisikletçi geçtiğimiz yıl yine Tour de Romandie sırasında dizinden sakatlanmış ve sonrasında ameliyat olmuştu. Menchov, bu yılki Tour de France hazırlıklarını İspanya Nevada’ da sürdürürken tekrar sakatlandığını belirtti.

 

 

Yaşadığı talihsizlikle ilgili açıklamalarda bulunan 2 kez La Vuelta şampiyonu Menchov, ” Maalesef geçtiğimiz yıl Tour de Romandie’ de yaşadığım sakatlıktan sonra ameliyat olduğum yerdeki travma geri döndü. Şu anda sağ dizimde ağrı var ve antrenmanlarda %100′ ümle çalışamıyorum.”

 

” Bu yüzden takım yönetimiyle birlikte karar verdik risk almamaya ve daha önce yarış takvimimde bulunan yarışlarda yer almamaya karar verdim. Liege-Bastogne-Liege ve Tour de Romandie’ de yer almayacağım.” dedi.

 

Geçtiğimiz yıl yaşadığı sakatlıktan sonra Menchov, Criterium Dauphine’ ye kadar hiç bir yarışta yer alamamıştı. Ancak bu sezon öncesi yaptığı açıklamalarda Giro d’Italia’ da takıma liderlik edebileceğini söylemişti. Ancak bu sakatlıktan sonra 4 mayısta başlayacak olan Giro’ da yer alması ya da üstün bir performans göstermesi zor gibi gözüküyor. Ancak 29 Haziran’ da başlayacak olan Tour de France’ ta, eğer formunu yakalayabilirse süpriz yapabilecek yeteneğe fazlasıyla sahip bir sporcu.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın