Denis Menchov 2012 Sezonu için Katusha ile Anlaştı

12/12/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Rus bisiklet takımı oluşumunun ismi Katusha takımı ile Denis Menchov nihayet görüşmeleri sonuca bağladı. 2005-2010 yıllarında Rabobank takımı adına yarışan Rus bisikletçi Denis Menchov Geox-TMC’nin sürpriz gelişen şanssızlıkları karşısında World Tour lisansını alamayınca Geox sporcularının kendilerine yeni takım arayışına girebilecekleri UCI tarafından açıklanmıştı. Ekim ayı sonuna doğru yapılan açıklama dan 2 gün sonra yeni takım arayışına geçen Menchov “Eğer takım kalırsa bende bu takımla kalmak istiyorum. Neden olmasın?
Onlarla çok iyi iletişimim var” demişti. Rus sporcunun Katusha takımına katılacağı söylentilerine ise “böyle bir durum yok” cevabını vermişti. 

 

 

Bir buçuk aylık sessizliğinde eski takımı Rabobank ve Rus takımı Katusha ile transfer görüşmeleri yapan Denis Menchov görüşmeleri dün tamamladı. Ancak Katusha’dan ve Menchov’dan açıklama gelmeyince Rabobank’a dönüş olabilir belirsizliği yaşandı. Bugün ise beklenen açıklama Katusha takımından geldi. Elbette gelişmeler, Rusya’nın Küresel Bisiklet Projesi adına muazzam bir sevinç ile gelişti. En iyi Rus Bisikletçi sıfatıyla lanse ederek transfer haberini duyuran takım 2012 sezonunda büyük turlarda Denis Menchov kozunu oynamayı hedefliyor. Bu transfer ile yeni sezonda daha büyük başarılar hedeflediklerini açıkladı. Bu hedefler ve memnuniyetin habercisi ise Rusya bisiklet federasyonu şefi, Rusya Küresel Bisiklet Projesi başkanı, UCI Yönetim kurulu üyesi İgor Makarov oldu.

 

Denis Menchov ise; “Katusha’ya katıldığım için memnunum. Uzun süreli düşünüyorum ve kariyerim için en doğru adım olduğunu düşünüyorum. Sayın Makarov’un Rus Bisikletine katkılarını takdir ediyorum. Bense Rusya Küresel Bisiklet Projesi ve Rus bisikletinin gelişmesi adına elimden geldiğince katkıda bulunacağım.” dedi.

 

33 yaşındaki Rus sporcunun Rabobank’ta çalıştığı son yıllarında gösterdiği performans sonrası Geox-TMC’nin bence yönetimsel hataları ve takım yapısı sebebiyle yıldızının donuklaşmasına sebep olmuştu. 2012 sezonunda artık oturmuş bir yapı ve takım kadrosu ile Denis Menchov’un ismini eskisi gibi sıkça duyabiliriz.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın