Degenkolb ve Kittel Yeni Antrenman Tekniği İle Daha Hızlı Olacak

14/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

Geçtiğimiz yıldan beri özellikle sprint bitişlerde oldukça önemli başarılar elde eden Argos-Shimano’ nun antrenörü Adrian Helmantel, takımın iki Alman Panzeri, Marcel Kittel ve John Degenkolb’ tan gelecek beklentileri ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. 

 

İspanya dağlarında 2300 m yükseklikte yapılan kamp ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Hollandalı ekibin antrenörü; “Çok iyi bir antrenman kampı oldu. Antrenmanlar oldukça başarılı geçti hava şartları da Avrupa’ nın geri kalanına tezat oluşturacak bir şekilde iyiydi. Antrenman kampı yapmak için bir çok nedenimiz vardı. Antrenman ile dinlenme arasını en uygun hale getirmek zorundasınız. Seyahat ve yarış ile endişelenmek yerine tamamen antrenman ve gelişime odaklanmalısınız.” dedi. 

 

 

Helmantel yükseklik antrenmanı ve yeni uygulamaya başladıkları antrenman tekniği ile ilgili de bazı açıklamalarda bulundu. “Tabii ki gerçek sırrımızı size açıklamayacağız. Fakat evet, yeni çalışma tekniğimiz Marcel ve John’ un sprint özelliklerini geliştirdiğini bize kanıtladı. Çalışmalarımızı tamamladık. Dürüst olmam gerekirse, aldığımız sonuçlar beni oldukça etkiledi.” Helmantel, Marcel Kittel’ in geçtiğimiz pazar günü Garmin ProRace Berlin’ de elde ettiği galibiyetin bunu kanıtladığını da sözlerine ekledi. 

 

Degenkolb’ un geçmiş zaferlerine değinen Argos-Shimano antrenörü, 2012 yılında Vuelta’ da elde edilen 5 etap birinciliğinin önemine vurguda bulundu. Helmantel ayrıca Degenkolb ve Kittel ikilisinin Tour de France kadrosunda yer alacağını ve ikilinin takım için önemine de değindi. 

 

Degenkolb ve Kittel’ in güçlü oldukları alanların farkına da değindi,  “Marcel, düz sprintlerde oldukça başarılı, John ise biz daha eğime sahip ve sert sprintlerde tam performans sergileyebiliyor.” dedi. Son olarak sprinterlerine güvendiğini belirten Helmantel, Sagan ve Cavendish gibi isimlerin karşısında şanslarının olduğunun altını çizdi. 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın