David López Team Sky ile anlaştı

01/10/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

İspanyol tırmanışçı ve aynı zamanda domestik olan DAVID LÓPEZ, Team Sky ile 2013 yılından itibaren
2 yıllığına anlaştı.

Güçlü ve güvenilir bir sürücü olan  López bıkmadan usanmadan ön gruptan kopmamaya çalışır,  8 yıllık profesyonel kariyerinde 11 Grand Tur’da farklı sıralamaları olan David, kendisinin ardından deneyim zenginliğinide yanında getirdi.

31 yaşındaki López Sky’a gelmeden önce 2005 yılında bir İspanyol takımı olan Euskaltel-Euskadi adına yarışıyordu. Daha sonra şimdiki adıyla Movistar eski adıyla Caisse d’Epargne takımında altı yıl boyunca profesyonel olarak yarıştı.

 

 

López kariyerinde bir çok önemli başarıya sahip. 2010 yılında kariyerinin en büyük ve en zor zaferine imza atmıştı. Onu takip edenlerin hiç unutmadığı bir solo kaçışla 2010 İspanya Bisiklet Turu’nun 9. etabını aldı. Bu zaferden 2 gün önce çok yakın arkadaşı Team Sky’lı Txema González’i kaybetmişti. Bu zaferini ona armağan ederek herkesi çok duygulandırmıştı.

2007 ALmanya Bisiklet Turu’nda benzer bir tırmanma etabını kazanmış, 2009’da da Vuelta’yı kazanan Caisse d’Epargne takımında önemli bir rol oynamıştır.

 

David López:

” Team Sky takımıyla anlaşma imzaladığım için çok mutluyum. Geçtiğimiz yıl benim için çok fazla meydan okumaya sahne oldu ve bu durum kariyerimde yeni bir sayfa açmamı sağladı. Bu yeni döneme Sky gibi modern ve ileri görüşlü bir takımla başlamak için sabırsızlanıyorum. Sky bana kısa sürede ulaştı, bende bu takımla çok sert çalışarak takımım için yeni başarılar elde etmek istediğime karar verdim.

Benim için oluşacak şartlar takım arkadaşlarım içinde oluşursa kesinlikle onlar içinde sonuna kadar savaşmaya hazırım. Bence en önemli şey herkesin birlikte çalışmaktan mutlu olması. Benim zaten Xabier Zandio, Rigoberto Urán, Sergio Henao,  Nicolas Portal  gibi sporcularla özel arkadaşlıklarım var, ama ben takımda daha fazla sporcuyla iç içe olarak daha fazla arkadaş edinmek istiyorum. ” dedi.

Team Sky’ın spor menajerlerinden Nicolas Portal:

” David mükemmel bir bisikletçi olduğu kadar takım içindeki uyumuda yakalayabilecek bir sporcu. O çok deneyimli biri bu deneyimi sayesinde bazı durumlarda takımı sakinleştirmeyide başarabilir. David tırmanışta çok iyi olduğu için genellikle kendisi için çalışıyor, ancak yeri geldiğinde takım arkadaşları içinde çalışacağını biliyoruz. O çok sadık ve çalışkan bir sporcu, onunla çalışacağımız için çok mutluyuz. ” dedi.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın