Daryl Impey ve Christian Meier GreenEdge Takımına Katıldı

11/10/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2009 Tour of Turkey’in olaylı kazananı Güney Afrikalı Daryl Impey’de GreenEdge ile sözleşme imzaladı. 2012 sezonunda GreenEdge takımının bir parçası olacak olan Daryl Impey’i 2009 yılı Türkiye Bisiklet Turu lideri olarak tamamladığı yılda Theo Bos’un formasından çekerek, kasıtlı düşürmesinde yaşadığı trajedi ile hatırlıyoruz. Impey Avusturalya’nın yeni oluşum takımı GreenEdge ile yaptığı anlaşma ile beklediği profesyonel yarışlar özlemine kavuşacak mı? Bunu ancak bu ayın sonunda GreenEdge ProTur lisansı onanırsa kesin olarak söyleyebileceğiz. Zira Protur konusunda son yılların 2.fiyaskosu yaşanabilir.

 

26 yaşındaki sporcu büyük turlarda yarışmak umuduyla GreenEDGE ile masaya oturdu. Önümüzdeki sezon olası protur yarışları ümidinde kariyerine yeni bir başlangıç yapmak istediğini belirten Daryl Impey “GreenEdGE gibi büyük bir takımla World Tourlarda başarı yakalama konusunda iyimser düşünüyorum. Önümüzdeki sezon büyük turlar ve Ardenne klasiklerine katılmayı umuyorum. Küçük turlarda da, büyük turlarda da genel sıralamaya oynamak istiyorum”, “Takım üyeleri genellikle güney yarımküreden. Aynı şekilde hiisedip düşüneceğimize ve birlikte ateşli bir güç oluşturacağımıza inanıyorum. Kendimi evimde gibi hissedeceğim” dedi.

 

 

Yeni takımın yepyeni diğer üyesi Kanadalı sporcu Christian Meier oldu. 26 yaşındaki Meier son olarak United Healthcare takımı adına yarıştı. Öncesinde 2 sezon Garmin-Cervelo için yarışmıştı. Abisi Michael Meier’i 2010 yılında kanserden kaybeden Christian Meier son yıllarda oldukça zor zamanlar yaşadı. 2011 Kanada Ulusal Zamana Karşı yarışında 2.lik alan Meier,” Böyle iddialı bir projenin bir parçası olarak World Tour yarışlarına döneceğim için heyecanlıyım. Büyük tecrübelere sahip sporcularla aynı peloton içinde yanyana olmak çok öğretici olacak. Onlardan çok şey öğrenip daha da gelişeceğim. Yakın arkadaşım Kanadalı Svein Turf ile tekrar yarışacağım için mutluyum dedi.

 

Takım; Meier’in transferinde kritik yarışların kilit ismi olacağını düşünüyor. 2008 yılında Kanada Ulusal Yol Yarışı Şampiyonu olan Christian Meier’in sergilediği performansın gelecek vaad ettiği ve desteklenirse takım için çok iş yapabileceği, fedakar bir sporcu olarak vurgulanarak görüşlerini iletiyor.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın