Dağlara Doğru…Giro d’italia’da Roller değişti…

17/05/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Giro ruhunu daha fazla hissetmeye başlıyoruz, yavaş yavaş… “Fight for Pink”, tam anlamıyla hayata geçiyor. Yağmur, kazalar vb… yaralı adamların, pembe renkli mayo için gerek kendi dayanımları, gerekse diğer performanslara karşı yürüttükleri mücadele bakımından gerçek anlamda, bu tanımlamanın karşılığını doldurduğunu görüyoruz artık.

2014 Giro etabları açısından, önemli satır başlarından birisi, resmi yarış organizasyonu tarafından 3 etabın; antrenmanlarını büyük ölçüde bu bölgede yapan,  içgüdüsel olarak yarışmasıyla önemli bir kitlenin kalbinde yer edinmiş, yaşamı trajik bir şekilde sona eren; Pantani’ ye adanmış olması. Nitekim yarış boyunca, özellikle son bölümdeki dağ geçişlerinde Pantani’ nin posterleri, yazıları dağlara taşlara işlenmiş durumdaydı.

 

Giro-2014-8.Etap-Marco-Pantani

 

179 kilometrelik etabın genel karakteristiği incelendiğinde, etabın son bölümlerinde yer alan, 1974 yılı Giro’sunda Eddy Merckx ve Fuentes düellosuna sahne olan, maksimum; %14 eğimli, 6 km. uzunluğunda Cippo di Carpegna, 9,3 km uzunluğunda %11 eğimli Villagio Del Lago ve %13 eğimli 6,4 kilometre uzunluğunda Montecopiolo orta dereceli dağ geçişlerinden oluşan bölümlerin;   gerek etabın gerekse genel klasmanın belirleyicisi olacağını görebilmek çok net.

 

Puansal olarak incelendiğinde de etabın  dağların kralına verdiğini puanlar bakımından da önemini ortaya koyuyor. 132. kilometrede yer alan ilk tırmanma bölümüne kadar, 5-6 dakikalık zaman limitlerine ulaşan 6-7 kişilik kaçış grubunun dışında büyük bir hareketlilik gözlemlenmedi. Carpegna eteklerine ulaşıldığında, mevcut kompakt peloton yapısı özelliğini kaybetti ve eğim, sporcuları silkelemeye başladı. Bu esnadan itibaren Pembe mayo sahibi Matthews, kadansını düşürüp kameraya gülümsemeye başlayınca, artık kendi temposunda yarış bitirebileceği bir grubu beklemeye başladığını ve artık pembe mayonun sahibinin bugün el değiştireceğini peloton pandomimi ile anlattı. Dağ etaplarının özelliği gereği grup darmadağın… Artık grupçuklar söz konusu.

Kalın bacaklı, patlayan güçlü yıldızların indiği, yüksek kadans üstadı, küçük fizikli dağ krallarının çıktığı bir sahnedeyiz artık.

 

Gri-d-italia-2014-profil-08

Bu esnada takımların ve sporcuların analizi yaptığımızda, bu etaba cevap verebilecek; Kalderman (Belkin), Cadel Evans (BMC), Ryder Hesjedal (GARMİN), Pozzozivo (AG2R), Rolland (Europcar), Uran (OPQS) “gibi isimlere kayıyor dikkatimiz” dediğimiz dakikalarda TREK sporcusu Arredondo’ nun güçlü kaçışını görüyoruz. İlk zirveyi birinci olarak inmeye başladığında arkasında olan Pierre Roland’ la olan farkı; 1’23”…

 

Giro-2014-8.Etap-Arredondo

 

Öndeki ikili kapışırken, arkalarından gelebilenlere bakıldığında; SKY ın mutsuz genç yeteneği Boasson Hagen’in performansı ekranlara yansıdı. İkinci ana tırmanma bölümüne (Villagio Del Lago) ulaştığımızda, beklenenin aksine; BMC ya da Omega Pharma QuickStep gibi takımlar çok fazla ön planda değil, Movistar ve AG2R takımları ana tırmanan grubu domine ediyor. Arrerondo, tek başına tırmanmaya devam etmesine rağmen temposunda büyük bir düşüş olmadı. Tırmanma primlerini teker teker toplamaya devam etti. Ancak, Rolland aynı stabil tırmanış temposuna cevap veremedi. Durum bu şekilde gelişmesine rağmen büyük grup, Rolland ve Arrerondo arasında büyük bir fark bulunmuyordu (1’25”—2,06” ).

 

Son 5 kilometre kapısına gelindiğinde Arrerondo nun yorgun ama önde,  Roland’ ın kararlı temposunu korumaya çalışırken izledik. Takımsal olarak Belkin ve BMC, takip eden elit grubun içerisinde, buradan Evans’ ın finişi zorlayacağını tahmin edenlerin arttığı bir stratejinin sergilendiğini görmek, eski kurdun yeniden liderliğe ilerlediğine tanık olmak, günün muhteşem finali için heyecanı arttırdı.

 

Son tırmanışın (Montecopiolo ) son bölümlerine doğru, geriden gelen sporcunun bazı durumlarda avantajlı olabileceğinin bir göstergesi olarak Rolland, hızlı bir biçimde farkı kapatmaya başladı. “Cadel Abi” bu sırada domestiği ile ile birlikte “en avantajlı biziz” imajı çizerken, Rolland bu anda en önde… Artık birbirleri için çalışacaklar bir süre… Son iki kilometre kala Arrerondo’nun tükenişi ile haftasonuna has grand tour keyfi, bir kez daha bisiklet severlere rekabetin büyük gösterisini sunma garantisini hayata geçirdi.

 

Ön bölümdeki mücadele yükselirken esas grup iki kaçışçı ile olan farkı bir türlü kapanmadığını gözlemlerken son 200 metredeki Rolland trajedisi yaşıyoruz. Bu bölümde %13 e ulaşan eğime, Hırvat şampiyon Kiserlovski ve Ulissi’ nin inanılmaz atağına, genç Fransız cevap veremeyince günün en güçlü adamı; ikinci galibiyetini ilan eden Ulissi oldu. Robert Kiserlovski (Trek Factory Racing) ikinciliği, Wilco Kelderman (Belkin) ise 8.etabın üçüncülüğünü alarak günü tamamladı. Cadel Evans ise son yıllarda özlenen performansını sergileyerek, etabı 5.sırada, Ulissi’den 8 saniye geride etabı tamamladı. Genel Sıralama rekabetinde, tecrübeli ve istikrarlı performansın güçlü ismi Evans gün sonunda Pembe Mayo’yu sırtına geçirdi.

 

Giro-2014-8.Etap-Ulissi

2014 Giro d’italia 8.Etap Finiş Sıralaması:

1 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 4:47:47
2 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
3 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:06
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:08
6 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
8 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:00:14
9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:17
10 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:00:20
11 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:22
12 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:00:24
13 Ivan Basso (Ita) Cannondale
14 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
15 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
16 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 0:00:28
17 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
18 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:00:33
19 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:35
20 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
21 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:01:22
22 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:26
23 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:01:47
24 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:17
25 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:02:59
26 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:03:07
27 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:03:10
28 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:03:12
29 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:03:18
30 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
31 André Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:03:47
32 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:04:50
33 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:06:06
34 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
35 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
36 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:06:12
37 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 0:06:31
38 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:07:09
39 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 0:07:12
40 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
41 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano 0:07:14
42 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
43 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:07:20
44 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
45 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo
46 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
47 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:07:30
48 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
49 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:44
50 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:08:28
51 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
52 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:45
53 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 0:08:53
54 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:09:09
55 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:09:21
56 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
57 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:09:30
58 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:09:39
59 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
60 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
61 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
62 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
63 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
64 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
65 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
66 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:10:42
67 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:13:43
68 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
69 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:15:08
70 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:15:16
71 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 0:16:14
72 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:16:37
73 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
74 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:16:52
75 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
76 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:16:59
77 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 0:20:09
78 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:21:52
79 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
80 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
81 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
82 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
83 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
84 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
85 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
86 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
87 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
88 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
89 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
90 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
91 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
92 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
93 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
94 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
95 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
96 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
97 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
98 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:25:18
99 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 0:27:01
100 Moreno Moser (Ita) Cannondale
101 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
102 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
103 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
104 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
105 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team
106 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
107 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
108 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF
109 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
110 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
111 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
112 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
113 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
114 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 0:27:06
115 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
116 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:28:42
117 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 0:29:32
118 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
119 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
120 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo
121 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
122 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
123 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team
124 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
125 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
126 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
127 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
128 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
129 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
130 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
131 Ben Swift (GBr) Team Sky
132 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:33:02
133 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 0:33:32
134 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:34:19
135 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
136 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
137 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
138 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
139 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
140 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling Team
141 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF
142 Elia Viviani (Ita) Cannondale
143 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
144 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
145 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
146 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
147 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
148 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
149 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
150 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
151 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
152 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
153 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
154 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
155 Michel Koch (Ger) Cannondale
156 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
157 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
158 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
159 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
160 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
161 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
162 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
163 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
164 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
165 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
166 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
167 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
168 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
169 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
170 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team
171 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
172 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
173 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
174 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
175 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
176 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
177 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
178 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
179 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
180 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
181 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
182 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
183 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 0:35:01
184 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 0:35:29
185 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF 0:35:44

 

Giro-2014-8.Etap-CadelEvanso

 

8.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 34:22:35
2 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:57
3 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:01:10
4 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:01:31
5 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:01:39
6 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:01:43
7 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:44
8 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:45
9 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:01:49
10 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:50
11 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:02:01
12 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:02:52
13 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:02:56
14 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:03:03
15 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:03:41
16 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:03:52
17 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:04:03
18 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:25
19 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:04:30
20 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:05:03
21 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 0:05:07
22 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:36
23 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 0:05:42
24 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:05:58
25 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:06:02
26 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:06:33
27 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:06:37
28 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:08:06
29 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:08:27
30 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:08:38
31 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:09:15
32 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:26
33 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:09:27
34 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano 0:09:32
35 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:10:05
36 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:10:06
37 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:10:08
38 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:10:42
39 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:10:56
40 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:11:02
41 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:11:38
42 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:13:03
43 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 0:13:04
44 André Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:14:48
45 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:15:07
46 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:15:55
47 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:19:32
48 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 0:20:51
49 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:21:32
50 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:22:03
51 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:22:20
52 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:22:31
53 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:22:42
54 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:23:02
55 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 0:23:22
56 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 0:23:59
57 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:25:44
58 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 0:26:18
59 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:26:22
60 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 0:26:23
61 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:26:46
62 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:27:38
63 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:28:00
64 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 0:28:31
65 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:28:57
66 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:29:24
67 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:30:05
68 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:31:34
69 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 0:31:56
70 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 0:32:13
71 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:32:14
72 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 0:33:06
73 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:33:24
74 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge 0:33:50
75 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:34:06
76 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:34:22
77 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 0:34:44
78 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 0:34:56
79 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:35:09
80 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 0:35:28
81 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 0:36:01
82 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 0:36:14
83 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:36:15
84 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:36:46
85 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 0:36:55
86 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 0:37:08
87 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:37:51
88 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 0:38:32
89 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 0:38:35
90 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:39:00
91 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:39:22
92 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:39:43
93 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:39:52
94 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 0:40:05
95 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:40:54
96 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:41:05
97 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 0:41:36
98 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 0:41:39
99 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:42:25
100 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:43:07
101 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:43:14
102 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:43:33
103 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:43:43
104 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing 0:43:52
105 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:45:08
106 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:45:43
107 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:46:08
108 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:46:19
109 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:46:34
110 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:46:49
111 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 0:46:56
112 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 0:47:50
113 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:47:56
114 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:48:19
115 Moreno Moser (Ita) Cannondale 0:48:44
116 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:49:16
117 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 0:49:18
118 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:49:20
119 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp 0:49:34
120 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:49:54
121 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
122 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 0:50:39
123 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 0:50:41
124 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:50:51
125 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:51:24
126 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:52:48
127 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 0:52:50
128 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:54:01
129 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 0:54:02
130 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:54:07
131 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:54:17
132 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:54:35
133 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:55:05
134 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:55:30
135 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:56:52
136 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:57:01
137 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 0:57:53
138 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 0:58:11
139 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:58:38
140 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 0:58:55
141 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:59:04
142 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:59:40
143 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 0:59:52
144 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 1:00:01
145 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 1:00:16
146 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
147 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 1:01:12
148 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 1:01:41
149 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 1:01:51
150 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:01:54
151 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 1:02:37
152 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 1:02:46
153 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 1:03:01
154 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 1:03:03
155 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 1:03:33
156 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:03:50
157 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 1:03:59
158 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 1:04:39
159 Elia Viviani (Ita) Cannondale 1:04:42
160 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 1:04:49
161 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 1:04:57
162 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 1:05:15
163 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 1:05:43
164 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli 1:06:23
165 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:06:26
166 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 1:07:07
167 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 1:07:20
168 Ben Swift (GBr) Team Sky 1:07:33
169 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:07:47
170 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:07:55
171 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
172 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 1:08:21
173 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge 1:08:28
174 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 1:08:32
175 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 1:10:12
176 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 1:12:48
177 Michel Koch (Ger) Cannondale 1:13:09
178 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 1:17:06
179 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF 1:20:04
180 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 1:23:27
181 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 1:25:11
182 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 1:27:33
183 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 1:27:39
184 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 1:29:38
185 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:31:11

 

 

 

Bu yazı sponsorluğunda hazırlanmıştır.
altan
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın