Cumartesi Günü, Omloop Het Nieuwsblad 2013 için Start Alacak Takımlar ve Takım Kadroları

22/02/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

23 Şubat Cumartesi günü(Yarın), 68.si gerçekleşecek olan Omloop Het Nieuwsblad ile Belçika bisiklet sezonu da açılmış olacak. Parkur detaylarını geçtiğimiz günlerde paylaştığımız, UCI Avrupa turları 1.1 kategorideki, yani tek günlük yarış Omloop Het Nieuwsblad ile Arnavut Kaldırımlı sektörlerin yer aldığı, 2013 sezonundaki ilk klasik yarış zevkini tadacağız. 2012’nin galibi Sep Vanmarcke, geçen yıl Rabobank renkleri ile aldığı galibiyeti, bu yıl Blanko takımı renklerinde galibiyet ünvanını korumaya çalışacak. Vanmarcke, yarın 1 sırt numarası ile start alacak. Blanco takımı gerek Vanmarcke’nin ünvan koruma mücadelesinde güçlü domestik, gerekse olası sorunlar karşısında yeni takım lideri konumunda yarışacak Lars Boom ile takım gücünü desteklemiş görünüyor.

 

12 Profesyonel, 13 Kıtalar Arası takım olmak üzere 25 takım, 8’er sporcu ile yarışacak. Yarın start alacak, favorileri ise; Niki Terpstra ve Tom Boonen(Omega Pharma-Quickstep), Gilbert yerine Thor Hushorvd ve Greg Avermaet(BMC), Baden Cooke ve Jens Keukeleire
(Orica GreenEdge),  Nick Nuyens(Garmin-Sharp), Juan Antonio Flecha ve Björn Leukemans (Vacansoleil-DCM), Jurgen Roelandts (Lotto-Belisol), Heinrich Haussler (IAM CYCLİNG), 2011 Omloop Het Nieuwsblad galibi
Sebastian Langeveld (Orica GreenEdge) ve 2012 gallibi Sep Vanmarcke ile Lars Boom yarışın güçlü favorilerinden.

 

 

Blanco Team:

 

1. Sep Vanmarcke;

2. Lars Boom (Ned);

3. Rick Flens (Ned);

4. Paul Martens (Dui);

5. Bram Tankink (Ned);

6. Moreno Hofland (Ned);

7. Robert Wagner (Dui);

8.Maarten Wynants

 

Omega Pharma-QuickStep:

11. Tom Boonen;

12. Sylvain Chavanel (Fra);

13. Iljo Keisse;
14. Zdenek Stybar (Tsj);

15. Niki Terpstra (Ned);

16. Matteo Trentin (Ita);

17. Guillaume Van Keirsbulck;

18. Stijn Vandenbergh

 

Lotto-Belisol:

21. Jurgen Roelandts;

22. Gaetan Bille;

23. Jens Debusschere;

24. Kenny Dehaes;

25. Gert Dockx;

26. Vincente Reynes (Spa);

27. Marcel Sieberg (Dui);

28. Frederik Willems

 

AG2R-La Mondiale:

31. Davide Appellonio (Ita);

32. Gediminas Bagdonas (Lit);

33.Manuel Belletti (Ita);

34. Steve Chainel (Fra);

35. Hugo Houle (Can);

36. Axel Domont (Fra);
37. Sebastien Minard (Fra);

38. Anthony Ravard (Fra)

 

BMC Racing Team:

41. Thor Hushovd (Nor);

42. Danilo Wyss (Zwi);

43. Klaas Lodewyck;
44. Daniel Oss (Ita);

45. Taylor Phinney (USA);

46. Manuel Quinziato (Ita);

47. Michael Schär (Zwi);

48. Greg Van Avermaet

FDJ:

51. William Bonnet;

52. David Boucher (Fra);

53. Mickael Delage (Fra);

54. Anthony Geslin (Fra);

55. Johan Le Bon (Fra);

56. Matthieu Ladagnous (Fra);

57. Yoann Offredo (Fra);

58. Dominque Rollin (Can)

 

Lampre-Merida:

61. Filippo Pozzato (Ita);

62. Mattia Cattaneo (Ita);

63. Davide Cimolai (Ita);

64. Elia Favelli (Ita);

65. Massimo Graziato (Ita);

66. Manuele Mori (Ita);

67. Andrea Palini (Ita);

68. Luca Wackermann (Ita)

 

Orica-GreenEdge:

71. Sebastian Langeveld (Ned);

72. Fumiyuki Beppu (Jap);

73. Sam Bewley (NZl);

74. Mitchell Docker (Aus);

75. Jens Keukeleire;

76. Baden Cooke (Aus);

77. Michael Matthews (Aus);

78. Svein Tuft (Can)

 

Sky Team:

81. Edvald Boasson Hagen (Nor);

82. Bernhard Eisel (Oos);

83. Chris Sutton (Aus);

84. Salvatore Puccio (Ita);

85. Gabriel Rasch (Nor);

86. Ian Stannard (GBr);

87. Luke Rowe (GBr);

88. Geraint Thomas (GBr)

 

Argos-Shimano:

91. John Degenkolb (Dui);

92. Albert Timmer (Ned);

93. William Clarke (Aus); ,

94. Roy Curvers (Ned);

95. Bert De Backer;

96. Luka Mezgec (Slo);

97. Ramon Sinkeldam (Ned);

98. Tom Stamsnijder (Ned)

 

Garmin-Sharp:

101. Nick Nuyens;

102. Andreas Klier (Dui);

103. Martijn Maaskant (Ned);
104. Jack Bauer (NZl);

105. Ramunas Navardauskas (Lit);

106. Jacob Rathe (USA);

107.Sebastien Rosseler;

108. Johan Vansummeren

 

Vacansoleil-DCM:

111. Juan Antonio Flecha (Spa);

112. Kris Boeckmans;

113. Björn Leukemans;

114. Bertjan Lindeman (Ned);

115. Marco Marcato (Ita);

116. Grega Bole (Slo);
117. Mirko Selvaggi (Ita);

118. Frederik Veuchelen

 

Topsport Vlaanderen-Bâloise:

121. Laurens De Vreese;

122. Tim Declercq;

123. Pieter Jacobs;

124. Stijn Neirynck;

125. Tom Van Asbroeck;

126. Sven Vandousselaere;

127. Pieter Vanspeybrouck;

128. Jelle Wallays

 

Accent Jobs-Wanty:

131. Tim De Troyer;

132. Jean-Pierre Drucker (Lux);

133. Jérôme Gilbert;

134. Andy Cappelle;

135. Will Routley (Can);

136. Stefan van Dijk (Ned);

137. James Vanlandschoot;

138. Benjamin Verraes

 

Crelan-Euphony:

141. Koen Barbé;

142. Jonathan Breyne;

143. Sebastien Delfosse;

144. Kurt Hovelynck;

145. Egidius Juodvalkis (Lit);

146. Frederic Amorison;

147. Baptiste Planckaert;

148. Maxime Vantomme

 

Bretagne-Seche Environnement:

151. Gael Malacarne (Fra);

152. Jean-Luc Delpech (Fra);
153. Arnaud Gerard (Fra);

154. Clement Koretzky (Fra);

155. Benjamin Le Montagner (Fra);
156. Geoffroy Lequatre (Fra);

157. Benoit Jarrier (Fra);

158. Florian Vachon (Fra)

 

Champion System:

161. Clinton Averay (NZl);

162. Matt Brammeier (Ier);

163. Matthias Friedemann (Dui);

164. Wang Yip Tang (Hkg);

165. Matt Ojavee (Est);

166. Ryan Roth (Can);

167. Bobbie Traksel (Ned);

168. Kin San Wu (Hkg)

 

Cofidis:

171. Florent Barle;

172. Julien Fouchard (Fra);

173. Egoitz Garcia (Spa);

174. Jan Ghyselinck;

175. Arnaud Labbe (Fra);

176. Adrien Petit (Fra);

177. Nico Sijmens;

178.Romain Zingle

 

IAM Cycling:

181. Heinrich Haussler (Aus);

182. Marco Bandiera (Ita);

183. Martin Elmiger (Zwi);

184. Kristof Goddaert;

185. Sebastien Hinault (Fra);

186. Pirmin Lang (Zwi);

187.Dominic Klemme (Dui);

188. Aleksesjs Saramotins (Let)

 

Katusha:

191. Alexandr Kristoff (Nor);

192. Aliaksandr Kuschynski (WRu);

193. Viatcheslav Kuznetsov (Rus);

194. Luca Paolini (Ita);

195. Alexander Porsev (Rus);

196.Rudiger Selig (Dui);

197. Gatis Smukulis (Let);

198. Alexey Tsatevitch (Rus)

 

Sojasun:

201. Maxime Daniel (Fra);

202. Jimmy Engoulvent (Fra);

203. Christophe Laborne (Fra);

204. Cyril Lemoine (Fra);

205. Rony Martias (Fra);

206. Jean-Lou Paiani (Fra);

207. Evaldas Siskevicius (Lit);

208. Alexis Vuillermoz (Fra)

 

Team Europcar:

211. Sebastien Chavanel (Fra);

212. Jerome Cousin (Fra);

213. Damien Gaudin (Fra);

214. Vincent Jerome (Fra);

215. Alexandre Pichot (Fra);

216. Angelo Tulik (Fra);

217. Sebastien Turgot (Fra);

218. David Veilleux (Can)

 

Team Netapp-Endura:

221. Zakkari Dempster (Aus);

222. Russell Downing (GBr);

223.Markus Eichler (Dui);

224. Blaz Jarc (Slo);

225. Jonathan McEvoy (GBr);

226. Erick Rowsell (GBr);

227. Andreas Schillinger (Dui);

228. Paul Voss (Dui)

 

MTN-Qhubeka:

231. Gerald Ciolek (Dui);

232. Ferekalsi Debesay Abrha (Eri);

233. Ignatzas Konovalovas (Lit);

234. Youcef Reguigui (Alg);

235. Martin Reimer (Dui);

236. Kristian Sbaragli (Ita);

237. Andreas Stauff (Dui);

238. Johann Van Zyl (ZAF)

 

Vini Fantini-Selle Italia:

241. Rafael Andrazto (Bra);

242. Roberto De Patre (Ita);

243. Mauro Finetto (Ita);

244. Oscar Gatto (Ita);

245. Kevin Hulsmans;

246. Alessandro Proni (Ita);

247. Luigi Miletta (Ita);

248. Mattia Pozzo (Ita)

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın