Contador’un Abisi ve Menajeri Fran: ‘Contador Devam Edecek’

06/02/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bugün bisiklet dünyasını sarsan Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) kararı Alberto Contador’un 2 yıl ban cezası gelişmeleri de hızla geliyor. İspanyol Şampiyon Alberto Contador, eğer ceza alırsa bisiklet sporundan emekli olacağını ve çekileceğini belirtmişti. Bugünün kara haberi, İspanyol’un 2010 Fransa Bisiklet Turu galibiyeti, 2011 Giro d’italya galibiyeti ve 25 Ocak 2011 sonrası tüm zaferlerini silip süpürdü. Önceki açıklaması sebebiyle bisikleti bırakıp bırakmayacağı da merak edilen sorulardan biriydi.

 

Alberto Contador’un hem abisi hem de menajeri olan Fran Contador Cope ajansına verdiği demeçte, ” Alberto temizdir ve bisikletten çekilmeyecektir” dedi. İspanya Bisiklet Federasyonu RFEC Başkanı Juan Carlos Castaño ise bugünkü, verilen karardan mutlu olmadığını belirtti. Juan Carlos Castaño İspanya radyosunda; “Biz bu kararı uygulamak zorundayız ama aynı fikirde değiliz. İspanya Sporu için çok kötü bir haber bizim için yolculuk sona erdi.” dedi.

 

Contador’un şimdiki takımı SaxoBank için ise ayrı bir sıkıntı var. 25 Ocak 2011 tarihinden itibaren bütün derecelerin diskalifiyesi 471 world ranking puanının silinmesi demek. SaxoBank-Sungard adıyla takım geçen yıl 696 puan toplamıştı. Contadorun puanları silinince kalan 225 puan Profesyonel Takım puanlamasında sıkıntı yaratabilir. Geçen yıllarda Riccardo Ricco ve Mosquera’da sorun yaşayan Vacansoleil, Valverde’de aynı sorunu yaşayan Movistar puan kayıplarından sorun yaşamamıştı. Bjarne Riis’in bu anlamda sorun yaşamayacağını tahmin ediyorum. Ancak bütçe kısan takım transfer sezonunda bir çok ismi kaçırmıştı. Bjarne Riis Geox-TMC’den takım aramakta olan Denis Menchov ve Juan Jose Cobo’yu isteyen Alberto Contador’a bütçe olmadığını belirterek görüşmelere girmemişti. Contador’suz Fransa Bisiklet Turunda Saxo Bank’ın lideri kim olabilir? Takımı kim 21 gün genel sıralama liderliğinde temsil edebilir. Şimdi düşünme sırası Riis’de.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın