Contador ve Armstrong Gerginliği Söz Düellosuna Dönüştü

29/07/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Turunun pazar günü son etabı ardından sarı mayonun 1 yıllık sahibi Alberto Contador pazartesi günü İspanya’ ya döndü.

 

Madrid’de yaptığı basın açıklamasında Lance Armstrong ile aynı otelde kalmak yarışmakdan daha zordu. Armstrong”un iyi bir biikletçi olduğunu fakat kendisine hiçbir zaman hayran olmadığını ve olmayacağını ve  Fransa Turu süresince Armstrong’un yarattığı gerginlikler yüzünden Tur süresince çok gergin olduğunu açıklayan Alberto Contador’un demeci üzerine Lance Armstrong’dan cevap hızlı geldi. 

 

7 kez Tour de France galibi Lance Armstrong “Daha öğrenecek çok şeyin var. Hala ‘ben’ diyorsun. Takım içinde ‘ben’ diye bir şey olmaz. Başarını takım arkadaşlarına da borçlusun. Bunu Mart ayında sana söylemiştim” diyerek Contador’un demecine Twitter sayfası üzerinden cevap vermiş oldu.  

 29 Temmuz 2009 Çarşamba günü Madrid ‘de İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero Alberto Contador ‘u tebrik ederken; Contador’un rakipsiz olduğunu ve bazı rakiplerin bunu gördüğünü açıklaması ve rakipsiliği ile Contador’u övdüğü bir basın açıklaması yaptı. 

Takımın iletişimi kolay olmadı, gergin bir ortam vardı ve takım içerisinde iki takım liderinin oluşunu, “kişisel gerginlikler tüm ekibe yansıdı” olarak yorumlayan Alberto Contador’un Astana takımında devam edip etmeyeceği henüz belli değil. 2010’da kurulacak olan Radio Shack takımının güçlü isimleri ile Armstrong’la rekabete gireceği güçlü bir takım seçecektir.

Kaynak:Eurosport

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın