Contador Fransa Bisiklet Turunda Şampiyonluğunu Korumaya Çalışacak. CAS Duruşması, Tur Sonrasında

02/06/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Geçen yıl Alberto Contador’un kontamine et yemesi sonucu kanında çok azmiktarda dahi olsa yasaklı madde Cluenbuterol bulunması sebebiyle hakkındadoping soruşturmasına başlanmıştı. Geçtiğimiz hafta kariyerinde İtalyaBisiklet Turu Giro’yu ikinci kez kazanırken CAS’ın (Spor Tahkim Mahkemesi)açıklaması oldukça ses getirmişti. Giro sonunda gelen açıklamada Contadordosyasının duruşma gününün ertelendiği haberini sizlerlepaylaşmıştık. Temmuz’a ertelenmesi beklenen duruşmanın Eylül ayınasarkabileceği söylentisi de hakimdi.

CAS (Spor Tahkim Mahkemesi) Salı günü yenibir duyuru ile duruşma tarihini bildirdi. 1-3 Ağustos tarihlerinde yapılacakduruşmada sunulan savunma dosyası içeriğindeki bilirkişiler ve raporları,uzman görüşlerin katılımı ile incelenecek. 24 Temmuz’da sona erecek FransaBisiklet Turu’ndan 1 hafta sonra yapılacak olan duruşma, Alberto Contador’unFransa Bisiklet Turu’na katılabileceğini gösteriyor. CAS’ın Giro sonundadava tarihini ertelediğini açıklaması üzerine Pro yarış dünyasında ilk aklagelen 2010 Fransa Bisiklet Turu şampiyonunun 2011’de unvanını korumak üzereFransa Bisiklet Turu’na katılabileceği olmuştu. Tek sorun Fransa BisikletTuru organizasyonu ASO’nun tepkisi olabilirdi.

ASO’nun, hakkında soruşturma olanve aleyhine sonuç çıkabilecek sporcuların Fransa Bisiklet Turu’na katılımınıönleme hakkına sahip olduğunu hatırlatmak isterim. Pro yarış dünyasındaContador’un 2011 Fransa Bisiklet Turu’na katılacağı haberine sevinenbinlerce fanatiğin en büyük korkusu ASO’nun tepkisiydi. ASO, AlbertoContador hakkındaki dava dosyası sebebiyle Fransa Bisiklet Turu’nakatılmasına engel olabilirdi. Salı günü CAS’ın duruşma tarihini açıklamasıile birlikte ASO da konu hakkındaki görüşlerini açıkladı. ASO, sezonbaşından beri birçok yarışa katılım gösteren ve geçtiğimiz hafta da 2. kezGiro d’Italia zaferini kazanan Alberto Contador’un Fransa Bisiklet Turu’nakatılımı konusunda hiçbir engel bulunmadığı açıklamasını yaptı.

ASO’nun olumlu açıklamaları daulaşınca artık Alberto Contador’un Fransa Bisiklet Turu’na katılımına engelhiçbir şey bulunmuyor. 2007, 2009 ve 2010 yılları olmak üzere 3 kez FransaBisiklet Turu’nu kazanan Contador bu yıl unvanını tazelemek için FransaBisiklet Turu’nda gösterisine devam edecek. Alberto Contador bu turda da enbüyük favori. Geçen yıl Contador’u zorlayan rakibi Andy Schleck, ağabeyiAndy Schleck ile birlikte aylardır sadece Fransa Bisiklet Turu’na odaklıçalışıyor. Geçen yıl olduğu gibi Andy Schleck de büyük favorilerden ve geçenyılın rövanşını almak isteyecektir.

 

CAS’ın duruşma gününü FransaBisiklet Turu’ndan 1 hafta sonraya alması ve ASO’nun Contador’un FransaBisiklet Turu katılımına engel olmayacağı haberlerinin Salı günü sesgetirmesiyle Pro yarış fanatiklerini büyük bir heyecan sardı. İki büyükfavori Andy Schleck (Leopard Trek) ve Alberto Contador’un (Saxo Bank) genelsıralama liderliği mücadelesi sabırsızlıkla bekleniyor. Bakalım AlbertoContador, Schleck kardeşler karşısında unvanını koruyabilecek mi? FransaBisiklet Turu 2 Temmuz’da başlıyor.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın