Contador Dosyası Kararı Yine Ertelendi. Yeni Tarih 6 Şubat

30/01/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Alberto Contador’un meşhur Clenbuterol davası için, bisiklet medyası ve fanatiklerinin gözü, kulağı CAS’ın dava kararını açıklayacağı bugüne odaklandı. 2010 Fransa Bisiklet Turunda patlak veren Contador ve Clenbuterol ilişikli dosyadan olası çıkabilecek 2 yıllık ban cezası veya verilmiş olan  savunma dosyasınındelillerin yeterli ve sağlam olduğunu düşünen, açıklayan avukatlar kafilesine göre de davanın cezasız kapanması gerekliliği açıklaması ardından gündemi hala zorluyor. Kararın bugün açıklanması bekleniyordu. Ancak karar tarihi yine ertelendi. 

 

11 Ocak’ta Assotatited Press basında sık yer alan haberler ve belirsizliğin getirdiği mutsuzluğu aktarması ardından CAS(Spor tahkim Mahkemesi) bu ay sonunda kararın açıklanacağını belirtti. Bu uzun süren davanın etkisi gerek spor camiasında, gerek fanatikler gerekse basını ertelemelerle yorum bezdiren yaklaşıma itiraz sesleri artmaya başladı. Artık sonuç açıklanmalı. Alberto Contador’un hala netleşmeyen kaderi CAS’ın kararına bağlıyken tur ve yarışlara katılsa da performansının zirvesindeki sporcu için moral bozukluğunun etkisi de kuşkusuz oldukça yıpratıcı.

 

Netleşemeyen kararın yarattığı huzursuzluk elbetteki sadece 2 yıllık olası ban cezası değil. Kaybedeceği büyük tur galibiyeti 2010 Fransa Bisiklet Turu ve 2011 Giro d’italia liderliği ünvanlarının da ötesinde. Başarılarına atılacak bir çizgi aslında son yılların en iyi bisiklet yarışçısı olma adaylığına kötü bir damga vuracak. Bu nedenle Contador ilk suçlanmaya başladığı dönemlerde “Bu artık gurur meselesi oldu” demecini vermişti.

 

Bugün yine net bir karar çıkmaması artık CAS(Spor Tahkim Mahkemesi)’nin tedirginliğini yansıtıyor. Suçlamalar başlayalı neredeyse 2 yıl olacak ve hala sürümcemede kalmış bir dava ve yine bugün erteleme kararı açıklanırken CAS’ın profesyonelliğini ve güvenilirliğini sorgulatılıyor. Son olarak herkes gibi biz de umuyoruz ki, karar 6 Şubat’ta açıklanacak.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın