Contador 2012 Giro d’italia Yerine… 2012 Fransa Bisiklet Turunu Hedefliyor

17/10/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Alberto Contador (2008-2011 Giro Galibi) 2012’de Giro d’italia’ya katılma ve galibiyet ünvanını korumak yerine Fransa Bisiklet Turunu hedeflediğini dün 2012 Giro d’italia Prezantasyonunda basına açıkladı. İki turu hedeflemenin başarısının çok zor olduğunu belirten El pistolero Giro’nun planına dahil olmadığını açıkladı. 2011 galibi, onur konuğu olarak çağırıldığı prezantasyonda politik bir cevapla takımı ile masaya oturulacağını, ancak iki turu kazanmanın zor olması sebebiyle şuan için 2012 planında Giro’nun yer almadığını estetik ve politik bir cevapla belirtti.

 

 

Etap tanıtımlarından sonra heyecanını gizlemeyen Şampiyon, “2012 Giro gerçekten güzel. Geçen yılki gibi yıpratıcı olmayacak. İlk iki hafta neredeyse düz. Ancak final haftası dağlar zorlu geçecek. Prim kapıları fazla, bu yüzden genel sıralama iddialılarının çok dikkatli olması gerek. Önümüzdeki sene İtalya’ya döneceğim. Tirreno-Adriatico yarış planımda, çünkü bu yarışta henüz galibiyeti almadım”dedi.

 

2011 yılında Fransa Bisiklet Turuna katılımı, Giro’da yarışırken sürpriz gelişmeler sonrası belli olmuş, 2011 Fransa Turuna Katılacağını açıklamıştı. Ancak, Giro galibiyeti yorgunluğunun etkisinde yorgun bir Contador izlemiştik. Takipçilerin, Contador,Andy Schleck çekişmesi beklediği Fransa Turunda bu iki isim arasındaki cephe beklenenin tersine tedirgin ve sakin geçmişti. Ancak 2012’de Fransa Turunu alacağım diyen Andy Schleck ve Contador’un dün yaptığı açıklamada Fransa Turu Galibiyetini hedeflediğini açıklaması üzerine Fransa Turunda bu rekabetin oldukça hareketli geçeceği görünüyor. Olimpiyatlara yakın tarihi sebebiyle Fransa Bisiklet Turunun nisbeten sönük geçeceği görüşleri yine Alberto Contador’un dünkü açıklamalarıyla boyut değiştirmiş oldu. 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın