Christian Vande Velde Elveda Diyor

22/09/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Garmin Sharp takımının 37 yaşındki sporcusu Christian Vande Velde kariyerini bugün, son yarışı ile tamamlayacak. 1998 yılında profesyonellik hayatına US Postal takımı ile başlayan Vande Velde 15 yıllık kariyerine bugün duygusal yorumları ve şampiyona heyecanı ile veda ediyor.  İtalya-Floransa’da gerçekleşecek Takım Zamana Karşı dünya şampiyonasının 56,8 kilometrelik mesafesine start alacak olan Garmin-Sharp sporcusu Vande Velde, Amerikalı fanatiklerine emeklilik haberini USA Pro Challange’da açıklamıştı.

Vande Velde bugün alacağı son startı için,”Kariyerimi Takım Zamana Karşı Dünya Şampiyonası ile kapatmak benim için bir onurdur. Takımım Garmin-Sharp benim için bir aile gibi oldu. Son yarışımı ailemle ve sevdiği yakın dostlarımla koşacağım için mutluyum.” dedi.

Bugün, Vande Velde ile birlikte start alacak Garmin Sharp takım kadrosundaki isimler, Rohan Dennis, Andrew Talansky, David Zabriskie, David Millar ve Tylar Farrar olacak. Takımın bugüne hazır olduğunu belirten Garmin Sharp direktörü Jonathan Vaughters,”Garmin Sharp takımı, takım çalışmasına %100 odaklanmış durumda. Takım zamana karşı bizim için her zaman özel ve önemli olmuştur. Genç yetenekler Andrew ve Rohan ile takım zamana karşıda tecrübeli  Tyler, David M, Dave Z ve Christian ile bu yıl Takım zamana Karşı Dünya Şampiyonasına güçlü bir kadro ile katılıyoruz.”dedi.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın