Chris Horner, Lampre-Merida ile Anlaştı

30/01/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2014 sezonu için takım arayışında, kararını imzaya döken Chris Horner’ın 2014 için Caja Rural ile anlaşacağı söylentileri uzun süredir gündemdeydi. Ancak, Amerikalı sporcu bugün 1 sezonluk anlaşma imzaladığı İtalyan takım Lampre-Merida ile son sözü söyledi. Lampre-Merida’nın 2014 Giro d’Italia ve Vuelta a Espana takım lideri Horner olacak.

ChrisHorner13
 

2014 sezonu için anlaşma imzalandığını Twitter’dan açıklayan Lampre-Merida takım yönetiminin büyük transferi Perşembe günkü Gazzetta dello Sport gazetesinde de haber yerini aldı.

 

Ekim ayında 42 yaşına giren Chris Horner, Lampre-Merida’nın renkleri mavi-fuşya formasını ilk olarak, önümüzdeki hafta gerçekeleşcek Trofeo Mallorca yarışında taşıması bekleniyor. Ayrıca, İspanya adası Mallorca’da yapılacak, 2014 Merida bisikletlerinin tanıtımına da katılması olası olarak görülüyor.

 

2013 Vuelta a Espana galibi Chris Horner, yeni oluşum Trek Factory Racing Takımından gelen teklifi red ederek, bu sezon için takım arayışı içerisine girmişti. Horner’ın 1 sezonluk anlaşması için sponsorları ikna etmek üzere hayli çaba sarf eden Takım Menajeri Brent Copeland, sponsorları ikna ederek yıldız ismi Mavi-Fuşya renklerine bağladı.

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın