Chris Horner, 2013 Amgen Tour of California’da Start Almayacak

10/05/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

Amgen Tour of California 2011 galibi Chris Horner, 12 Mayıs’ta Escondido startında olmayacağı, takımı RadioShack Leopard Trek tarafından açıklandı. Tirreno-Adriatico sonrası diz ağrısından muzdarip eski şampiyonun ağrıları ve sağlık sorununun getirisi kondisyon problemi, üst düzey rekabet gerektiren bir yarış mücadelesini imkansız hale getirdiği paylaşıldı.

 

Chris Horner, Tirreno-Adriatico sonundan bu yana iliotibial bant sürtünme sendromu kaynaklı problem yaşıyor. Tour of Catalunya’dan çekilmek zorunda kalan Horner, Tour of the Basque Country yarışına da aynı sebepten start alamamıştı.  Bir dizi rtedavii alan Horner’ın sol diz dış kısmında performansına engel yaratan ağrı kesilmedi. “Şimdiye
kadar doktorlar diz sorunu konusunda iyimser olmuştu. En kısa
sürede antrenmanlara geri dönmüştüm ama ağrı geri geldi”, “
En fazla dört saat boyunca bisiklet üzerinde olduğum son sürüşüm Tour of Catalunya oldu. Şimdiyse yarışmamın hiçbir yolu yok. Tüm kondüsyonum gitti. Katalunya sonrası 4 hafta hiç sürüş yapamadım.” dedi Chris Horner. 

 


 

Horner bu hafta Scottsdale, Arizona’da yeniden uzman doktor ile görüşme yapacak. “Uyum sorunu yaşamam mümkün olabilir. Tüm olasılıkları değerlendireceğiz. Yeniden yarışmak istiyorum. Görüştüğüm tüm doktorlar iyileşmem için iyimser. Sadece zamana ihtiyaç var. Tek sorun, kimse bana iyileşmek için ne kadar zamana ihtiyaç olduğunu söylemiyor. Bu köprücük kemiği kırığı gibi bir sakatlanma değil ve tamamen iyileşmek için tam süre vermek mümkün değil. Benim sakatlığım daha zor. Bisiklet sürebiliyorum ancak 2 saat sonra ağrım geri dönüyor.”dedi.

 

Kaliforniya turu ile ilgili olarak da, Horner “Bu benim için çok kötü bir haber. Yarışın 2011 galibi olarak orada olmak istiyorum. Ayrıca, takım otelinden sadece 20 dakika uzaklıkta olan, San Diego’da yaşıyorum. Takımı ziyaret edeceğim ama duygularım karmaşık olacak. Sezon başında çok iyi olduğum için bunlar fazla acıtıyor. Tirreno-Adriatico’da dünyanın en iyi bisiklet sürücüleri kadar iyiydim.”dedi.

 

Chris Horner’ın sağlık problemi sebebiyle Tour of California yarış takviminden çekilmesi ile RadioShack Leopard Trek liderini kaybetti. Takım Direktörü Alain Gallopin, “ Eski ABD Şampiyonu Matthew Busche ile iyi bir alternatifimiz var. Matthew bu yarışta son iki yılda oldukça etkileyiciydi ve yine hazır. Biz podyuma onu taşımak için çalışacağız. Ayrıca, Andy Schleck bir şeyler göreceğinize eminim. Geri dönmeye devam ediyor ve motive olmş durumda ve birşeyler göstermeye hazır. Geçen
yılki Tour de France altıncısı Haimar Zubeldia, aynı zamanda
önümüzdeki hafta Bob Jungels gibi sporcular ile biz etap galibiyeti
kazanmayı deneyecek.
Peter Sagan bize bu fırsatı verirse…” gülerek ekledi.

 

Chris Horner’ın ne zaman yarışlara döneceği konusunda bir zaman tahmini şuan mümkün değil gibi görünüyor. Chris Horner, “En iyi tahminim Tour de Suisse olabilir. ve sonra umuyorum ki Fransa Bisiklet Turu. Sezon henüz bitmedi. Geride kalan hala iyi yarışlar var. Ancak bu durum beni çok üzüyor.”dedi.

 

12-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek 2.HC kategorideki Kaliforniya Bisiklet Turu, RadioShack Leopard Trek takım kadrosunde: Matthew Busche, Laurent Didier, Markel Irizar, Bob Jungels, Ben King, Andy Schleck, Jens Voigt & Haimar Zubeldia start alacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın