Chris Froome için Fransa Bisiklet Turu Sona Erdi

09/07/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2013 Fransa Bisiklet Turu galibi Chris Froome(SKY) için bu yıl tam bir “Kaos Turu” oldu. Dün, dördüncü etapta sol tarafına düşen yıldız favorinin bugün beşinci etapta, finişe 70 kilometre kala günün ikinci düşüşü sonrası tura veda kararı aldı. Yağmurun ıslattığı yollar ve bugünün 9 Arnavut Kaldırımlı sektörleri ile beşinci etap, ilk haftanın kritik etap özelliğini vurguladı. İlk olarak orta refüj etrafından dolanırken kayarak yolun dışına çıkan Froome’un henüz taş sektörler başlamadan, 2 kilometre sonrasında yeniden düşmesi sonrası, yüzündeki acı ifadesi kazanın boyutunu özetledi.

 

Froome

 

SKY takım aracı, teknik destek için araçtan inerken, Froome Sağ kolunu açamıyordu. Sağ kalçasındaki yaraları ve düşüş darbesinin getirisi, Froome’un yürürken zorlandığı görüntüleri, bu yılki rekabette dönüm noktası olduğuna işaret ediyordu. Froome, devam edemeyeceğini belirterek takım aracına bindi ve Tur’dan çekildi.

 

Froome1

 

SKY takımı, Froome’un isteği üzerine, Fransa Bisiklet Turuna tek lider Chris Froome olarak katılmıştı. Fransa Bisiklet Turunu 2011 yılında kazanan, tarihte ilk kez Sarı mayoyu kazanan olması sebebiyle Sir ünvanı alan Bradley Wiggins’in takım kadrosuna dahil edilmemesi bir çok eleştiri toplamıştı. Froome’un tek lider olmak istemesi, Sir Wiggins’in bu istek doğrultsunda TOUR takım kadrosuna dahil edilememesi yönünde karar alan takım yönetimi ve Sir Dave Brailsford için verilecek hesaplar can sıkıcı olacak.

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın