Chris Froome, 2013 Dünya Şampiyonası ile Duble Hedefliyor

11/08/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2013 Fransa Bisiklet Turunun şampiyonluğunu, efsanevi bir performansla elde eden İngiliz Christopher Froome, İtalya’nın Tuscany bölgesinde gerçekleşecek 2013 Dünya Şampiyonası ile sezona duble zafer damgası vurmaya hazırlanıyor. Daha önce, Greg Le Mond’un dublesini gerçekleştirmeye çalışacak olan Froome, Salı günü nişanlısı Michelle Cound ile Tuscany tatilinden bir fotoğraf Tweetledi. Ardından Cuma gününü, dünya şampiyonasının yapılacağı parkurun kritik bölümlerini inceleyerek fotoğraf paylaşmış olması, taklit dublenin habercisi oldu. Dünya Şampiyonası, 22-29 Eylül tarihlerinde İtalya’nın Tuscany bölgesi Florence şehrinde gerçekleşecek.

 

İtalya gazetesi, La Gazzetta dello Sport’un doğruladığı antrenman sürüşlerinde, Froome’un Çarşamba sabahı parkurda iki tur attığı netleşti. Emekli profesyonel sporcu  Roberto Poggiali’nin scooter ile eşlik ettiği belirtilen antrenman sürüşlerinin yeni hedeflerin göstergesi oldu.  Roberto Poggiali, Froome’un takım arkadaşı Salvatore Puccio’nun 23 yaş altı takım sportif direktörü olduğu biliniyor. Fieosel’den Florence finişine 4,3 kilometrelik kritik bölümü dikkatlice çalıştığı bilinen Froome’un bu bölümde atak yapacağı tahminlerini de beraberinde getirdi. Öte yandan, toplam 272 kilometrelik parkurun geç atak bölümünün ise Via Salviati’nin kısa tırmanışında olabileceği tahmin ediliyor. Parkur kısaca, Lucca’dan Florence’a 106 kilometrenin ardından, 16,5 kilometrelik Fiesole parkurunda atılacak 10 tur sonunda finişi içeriyor.

 

 

Poggiali, Gazzetta dello Sport’a, “İlk turda, çoğunlukla benim scooter’ımın arkasında sürdü. Fakat, ikinci turda dikkatlice vites denemelerini yaptı ve hızını arttırdı. Her detayı çalıştı ve sonrasında – Bu zor ama güzel bir parkur- olduğunu söyledi.” , Via Salviati’den ise Fiesole’ın tırmanışı son bölümünün daha önemli olduğunu belirtti. İtalyanların ve kolombiyalı sporcuların geçilebileceğini, Fabian Cancellara gibi sporcuların tehdit olabileceğini söyledi.”dedi. Poggiali ayrıca, “Bireysel zamana karşı’da yarışmayacağını ama belki 22 Eylül’de takım zamana karşıda sürebileceğini söyledi. “dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın