Cezayir’de Tour de Blida’nın ilk Etabında Tüm Mayolar Mustafa Sayar’ın

21/03/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

28 gün 22 start sloganıyla Cezayir mücadelesine katılan Torku Şeker Spor, yarış takviminin son turu Tour of Blida’ya bugün start aldı. Mustafa Sayar’ın kaçış grubunu yakalayıp açılış etabını muazzam bir  performansla kazanması büyük coşku yarattı. 151 kilometrelik açılış etabı galibiyeti, Mustafa Sayar’a lider mayo, tırmanış mayosu ve sprint mayosunu da beraberinde getirdi. Tüm mayoların tek sahibi olarak 3 etaplık turun ikinci etabına start alacak olan Mustafa Sayar, favori isimlerin yer aldığı kaçış grubuna ufak bir performans dersi verdi.

 

 

UCI Afrika Turları yarış takviminde 2.2 kategoride yapılan Tour de Blida bugün açılış etabına Blida’dan start aldı. 11 kişilik kaçış grubu içerisinde David de la Fuente ve Sergiy Grechin ile ilerleyen Torku Şeker Spor kaçış grubunun zaman farkını arttırmasını kontrol altında tutmayı başardı. Yokuşlar başladığında 1 dakika zaman farkı varken, Mustafa Sayar yarışın lider 11’lisine doğru kaçışını başlattı. Tipasa Turu’nun galibi İspanyol sporcu Zaballa hariç diğerlerini geçip tırmanışta silkeledikten sonra ikinci tırmanışta kaçışına solo devam eden Sayar, ikinci tırmanışın inişinde 4 kişilik takip grubuna yakalandı.

 

5 kişi yarışın lideri olarak ilerledi. Finişe 5 kilometre kala Christina Watches’ın güçlü ismi Stefan Schumacher’in ataklarına ve kaçış denemelerine sahne oldu. Lider gruptan Schumacher’e cevap veren ve kontrataklar çeken Mustafa Sayar’ı da riskli gören İspanyol sporcu de la Parte kaçışa izin vermedi. 5 kişilik lider grup finişe geldiğinde Mustafa Sayar sprint finişine kalan açılış etabını sprint performansıyla zafere çevirdi. 2013 sezonunda yeni bir Mustafa Sayar izliyoruz. 3 yıl önce Türkiye Bisiklet Turu’nda sprinti zayıf Mustafa Sayar oldukça geride kalmış görünüyor. 2013 sezonu ile finiş için gelişmiş sprint yeteneği ve yeni performansıyla göz kamaştırıyor. Bugünkü açılış etabında geçtiği favori isimlere küçük bir performans dersi veren Sayar ilk günün sonunda tüm mayoları almak üzere podyumu Torku Şeker Spor takımı olarak adeta kapattı.

 

 

 

 

 

Tour de Blida 1.Etabı Finiş Sıralaması: (ilk 3)

 

1  SAYAR Mustafa Konya Torku Seker Spor 8 5 3:41:22
2  DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware 5 2 ,,
3  CHABANE Hichem Velo Club Sovac Algerie 2 1 ,,

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın