Carlos Quintero Milan-San Remo Kazası Sonrası İyileşme Sürecinde

22/03/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Geçtiğimiz Pazar günü Simon Gerrans(GreenEdge) galibiyeti ile tamamlanan Milan-San Remo‘nun en etkileyici görüntülerinden biri kuşkusuz Carlos Julian Quintero’nun kazasıydı. Finişe 80 kilometre kala Le Manie inişinde kaza yapan Quintero’ya yapılan müdahalede termal battaniyeye sarılan vücudunun yerde, bilincinin kapalı olduğu görüntüleri günün trajedisiydi. Wouter Weylandt’ın Giro 3.etabında hayatını kaybetmesi üzerinden henüz bir yıl geçmemişken, yine İtalyanın dar yollarındaki inişlerden birinde, yine yol kenarındaki duvara başını çarpmış olan Quintero, Weylandt’ın acı hatırasını canlandırdı.

 

Kaza sonrası Pietra Ligure hastanesine kaldırılan Quintero’nun bilincinin açıldığı haberini vermiştik. Başından aldığı darbe sebebiyle kaza anında bilinci kapanan sporcunun bir dizi beyin tarama kontrolünden geçtiği, beyin sarsıntısı sebebiyle bilincinin kapandığı ancak beyinde ciddi bir sorunun olmadığı açıklandı. Korkunç kazada elmacık kemiği üzerinde bir kesik, çürükler ve yaralar haricinde sol köprücük kemiği kırıldığı açıklandı. Sol köprücük kemiğinin basit kırıkların ötesinde deriyi keserek dışarı çıkması tedavi sürecini de zorlaştıracağı kuşkusuz. Kaldırıldığı Pietro Ligure hastanesinden masörü Iryna Pavlenko ile ayrıldı ve dinlenmek üzere Sarnico’daki evide hareket etti.

 

 

Carlos Quintero kendi kazası hakkında, “Kazamın helikopter çekimlerini youtube’dan izledim. Gerçekte çok korkunçtu. Kaza anında sadece kendimi inerken hatırlıyorum, ufak bir zıplama ve yere hafifçe düşmüş gibi hatırlıyorum.  Sadece bu kadar. Tanrıya şükür. Yaşadığım herşeyden sonra…şanlıyım”dedi. Quintero’ya 15 gün dinlenme süresi verildi.(Bu sürenin yeterli olmayacağı aşikar) Akabinde takımın Nisan ayı yoğunluğunda La Fleche Wallone ve Tour of Turkey takım kadrosuna katılacağı açıklandı. Colombia Coldeportes takımının, Tour of Turkey kadrosu açıklandığında Carlos Quintero takım kadrosu listesinde yer almıyordu. Bu nedenle takımın basın açıklamasında Quintero’yu Tour of Turkey kadrosuna dahil etmesi oldukça şaşırtıcı oldu. Yine de bildirilen takım kadrosunda Quintero’nun dahil edilmesi, takım kadrosunda değişiklik yapılmasına dair henüz takım tarafından bir bildirim yok.

 

Colombia Coldeportes takım genel menajeri Claudio Corti; “Hepimizi büyük bir korku sardı. Ancak Quintero gayet iyi ve kısa sürede iyileşecek. Bu adamın inanılmaz güçlü bir ruhu vardır. Bu kötü olay sebebiyle onda geri sıçramaya sebep olacak. Biz Pietra Ligure hastanesi doktorlarına, RCS ilk yardım ekiplerine, Carlos’a yaptıkları inanılmaz hızlı ve profesyonel müdahale hizmetleri için teşekkür ederiz. KOrkunç kazayı konuşup değerlendirebiliyoruz. Ve bunu yapabilmemizi onlara ve Takım Doktorumuz Massimiliano Mantovani’ye borçluyuz.” dedi.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=moJufFS_W14:550:0]

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın