Carlos Betancour, Virüs Sebebiyle Fransa Turuna Katılamayacak

13/06/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Ag2r-La Mondiale takımının Kolombiyalı sporcusu Carlos Betancour, Sitomegalo virüsü sebebiyle Avrupa’ya seyahat edemeyecek ve Fransa Bisiklet Turuna bu yıl katılamayacak. Çarşamba günü, Betancour’un yanından Avrupa’ya geçen Kolombiya milli takımı antrenörü Franco Gini, 24 yaşındaki sporcunun bu yıl Fransa Turuna katılamayacağını doğruladı. Gini, Betancour’un bu yıl Vuelta a Espana’ya yöneldiğini ve Dünya Şampiyonası ile birlkte iki hedefine hazırlık antrenmanlarını İtalya-Toskana’da gerçekleştireceğini belirtti.

 

Bu yıl, Mart ayında  Paris-Nice’in sürpriz kazananı olan Carlos Betancour, Nisan ayında gerçekleşen Liege-Bastogne-Liege sonrası Kolombiya’ya bronşit sorunu ile birlikte dönmüştü. 3 Haziranda Fransa’ya geçen sporcu için Ag2r-La Mondiale takımı, Chambéry’de vize hazırlıklarına dahi başlamıştı. 3 haziran’da Lyon Havaalanında takım halinde toplanan Ag2r La Mondiale, Carlos Betancour’u bir daha göremedi. Sportif Direktör Laurent Biondi, sporcusuna ulaşarak bilgi aldığında, Betancour’un yoğun halsizlik hissettiğini rapor etmesi sonrası, orjinal takım planı olan İsvirçe Turuna start almamasıyla gelişmeler devam etti. İletiişim sorunu ve son gelişmeler ile Betancour ile takım arasında gerginliklerin yaşandığını İtalya’nın bisiklet haberi sitesi Velobike’a ileten Franco Gini, Fransa Bisiklet Turunda bu yıl Betancour’un yarışamayacağı haberini paylaştı.

 

CarlosBetancourApril2014

 

İtalyan Velobike sitesi röportajında Gini, “Ben onu gördüm ve onunla konuştum. Sitomegalo virüsü taşıyor ve bu sorundan kurtulmaya çalışıyor. Dört gününü hastanede geçirdi. Şuan yarışabilecek bir kondüsyonda değil. Virüsle beraber yarışmak istemiyor çünkü performansı oldukça kötü durumda. Günde 3,4 kez ateşi çıkıyor ve bu onu halsiz bırakıyor.” dedi.

 

Ag2R La Mondiale ile ileşimsizlik promlemi kaybaklı problem olduğunu belirten Gini, Betancour takıma bilgi vermeden gittiğini, ancak Temmuz ayında antrenörü Michele Bartoli ile Toskana’da antrenmanlarını yapacağını belirtti. “O ve ajansı takım ile konuştu. Tedavi için iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum. Ancak kesinlikle yarışabilecek durumda değil. Takımla anlaşıldı gibi görünüyor. Avrupa’ya geçtikten sonra da, Fransa Bisiklet Turu yerinde Vuelta a Espana (İspanya Bisiklet Turu) için hazırlıklara başlayacak.”dedi.

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın