Carlos Betancour, Paris Nice 5.Etabı Galibiyetini Aldı

13/03/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Güneşe yarışın 5.gününde beklenen toplu sprint finişi mücadelesi yerine, doğru zamanda ve doğru yerde atağını yapıp kaçışı zafere dönüştüren Kolombiyalı sporcu Carlos Betancour, etabın galibiyetini aldı. Günün ikincisi Bob Jungels olurken, Jacob Fuglsang(Astana) üçüncü sırada tamamladı. Geraint Thomas (SKY), John Degenkolb (Giant-Shimano)’ün 3 saniye önünde genel sıralama liderliğini korudu.

 

Paris-Nice2014-5.Etap-Profil

Creches sur Saone’den 163 sporcu ile alınan start ile parkurun ilk tırmanışı Col de Brouilly’den önde 5 kişilik kaçış grubu oluştu. Günün kaçış grubunda; Sylvain Chavanel(IAM Cycling), Romain Feillu(BSE), Jan Bakelandts(Omega Pharma QuickStep), Matthew Bouche(Trek) ve Jon Izaguirre(Movistar) yer aldı.

 

Beşinci günün sakin seyri ve Rive de Gier’deki finalinde toplu sprint finişi bekleniyordu. 5 kişilik kaçış grubu ile zaman farkını 3 dakikanın altında koruyan ana grup, son 50 kilometre kala zaman farkını kapatmaya başladı. 20 kilometre kala ana grubun önünden atak yapan Laurent Didier(Trek)’e son yakalanan isim kaçışların güçlü ismi Sylvain Chavanel idi. Didier, kısa süreli solo kaçışında, finişe 14, k
ilometre kala ana gruba yakalandığında herkes beklenen toplu sprint finişi senaryosuna odaklandı.

 

Günün son tırmanışı, Kategori 2 Cote de Sainte Catherine tırmanışında sürpriz bir senaryo, Vincenzo Nibali(Astana) atağı ile başladı. Nibali’nin atağına, Carlos Betancour(AG2R) ve Geraint Thomas(Sky) karşılık verdi. Son 9 kilometre kala, atak yapan Carlos Betancour ise galibiyete kaçışını başlattı. Kolombiyalı sporcu Betancour’un bu atağına karşılık veren, Jacob Fuglsang(Astana) ve Bob Jungels(Trek) oldu. Nefes kesici kaçış performansında, son 2 kilometre kala hala ana grubun 10 saniye önünde olan 3’lü etabı önlerdeki avantajını koruyarak tamamladı. Son metrelerde, Betancour etap galibiyetine atak yaparken diğer iki sporcu karşılık veremedi ve zafer Betancour’un oldu. İkinciliği Bob Jungels, üçüncülüğü ise Jacob Fuglsang aldı.

 

Paris-Nice5.etap

Paris Nice 5.Etap Finiş Sıralaması

1 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 3:38:15
2 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
4 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:00:02
5 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
6 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
7 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
8 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
9 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
10 Marco Marcato (Ita) Cannondale
11 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
12 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
13 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
14 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
15 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
16 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
17 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
18 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
19 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
20 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
21 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
22 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
23 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
24 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
25 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
26 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
27 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
28 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
29 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
30 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
31 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
32 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
33 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
34 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
35 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
36 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
37 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
38 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
39 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
40 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
41 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
42 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
43 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
44 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
45 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
46 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
47 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
48 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
49 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
50 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
51 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
52 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
53 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
54 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
55 George Bennett (NZl) Cannondale
56 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
57 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
58 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
59 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
60 John Gadret (Fra) Movistar Team
61 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
62 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
63 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:01:10
64 Michel Koch (Ger) Cannondale 0:01:21
65 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:02:17
66 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
67 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement
68 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team
69 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
70 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
71 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 0:02:29
72 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
73 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
74 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha 0:02:48
75 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:03:17
76 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
77 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:04:00
78 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
79 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
80 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
81 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
82 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
83 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
84 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
85 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:04:27
86 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:05:48
87 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
88 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
89 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:07:30
90 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
91 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
92 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
93 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
94 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
95 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
96 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
97 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
98 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
99 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
100 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
101 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
102 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
103 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
104 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
105 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
106 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
107 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
108 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
109 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
110 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
111 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
112 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
113 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
114 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
115 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:10:03
116 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
117 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
118 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:12:00
119 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
120 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
121 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
122 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
123 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:12:19
124 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
125 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 0:14:35
126 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
127 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
128 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
129 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
130 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
131 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
132 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
133 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
134 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
135 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
136 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
137 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
138 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
139 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
140 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
141 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
142 Luke Rowe (GBr) Team Sky
143 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
144 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
145 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
146 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
147 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
148 Egor Silin (Rus) Team Katusha
149 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
150 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
151 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
152 Christian Knees (Ger) Team Sky
153 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
154 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team
155 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
156 Davide Villella (Ita) Cannondale
157 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
158 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
159 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
160 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
DNF Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
DNF Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr

5.Etap Sonunda Genel Sıralama

1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 21:52:42
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:00:03
3 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 0:00:04
4 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:00:05
5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:00:08
6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:13
7 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
8 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:15
9 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:19
10 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
11 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
12 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
13 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
14 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
15 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
16 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
17 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
18 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
19 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
20 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
21 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 0:00:24
22 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:00:25
23 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
24 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:28
26 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:00:30
27 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
28 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:00:32
29 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
30 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
31 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:00:40
32 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:00:43
33 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
34 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
35 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
36 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:01:04
37 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:01:09
38 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:01:11
39 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement 0:01:28
40 George Bennett (NZl) Cannondale
41 John Gadret (Fra) Movistar Team
42 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:01:39
43 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
44 Alex Howes (USA) Garmin Sharp 0:01:41
45 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:52
46 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
47 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:02:11
48 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:02:13
49 Michel Koch (Ger) Cannondale 0:02:30
50 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp 0:02:31
51 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 0:03:57
52 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
53 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:03:58
54 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:04:07
55 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:04:12
56 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:04:29
57 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
58 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:04:59
59 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:38
60 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:06:40
61 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha 0:06:54
62 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:06:57
63 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:07:06
64 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 0:07:13
65 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp 0:07:33
66 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 0:07:44
67 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing 0:08:04
68 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:08:06
69 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 0:08:16
70 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team 0:08:38
71 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha 0:08:39
72 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 0:08:40
73 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:56
74 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha 0:09:07
75 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge 0:09:08
76 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:09:18
77 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:09:48
78 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:09:53
79 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 0:10:20
80 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:10:28
81 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:11:05
82 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr 0:11:07
83 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 0:11:10
84 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:11:35
85 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:11:36
86 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:11:39
87 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:11:52
88 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:12:08
89 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
90 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team 0:12:20
91 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 0:12:41
92 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale 0:12:45
93 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
94 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp 0:13:04
95 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar 0:13:07
96 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr 0:13:11
97 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:13:21
98 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge 0:13:25
99 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr 0:13:35
100 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:13:59
101 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:14:03
102 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:14:38
103 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:14:41
104 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol 0:14:44
105 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:14:45
106 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:14:56
107 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 0:14:59
108 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
110 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team 0:15:05
111 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:15:15
112 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:15:22
113 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 0:15:37
114 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 0:15:50
115 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:16:51
116 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:16:52
117 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:17:37
118 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:17:42
119 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:17:53
120 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:17:55
121 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:18:04
122 Davide Villella (Ita) Cannondale 0:18:30
123 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida 0:19:29
124 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:20:21
125 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:22
126 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:20:55
127 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:21:35
128 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:22:04
129 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 0:22:42
130 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:22:55
131 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:23:09
132 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:23:17
133 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:23:27
134 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 0:23:59
135 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:24:08
136 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 0:24:12
137 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:24:35
138 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo 0:24:42
139 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
140 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
141 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:24:53
142 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 0:25:11
143 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:25:56
144 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:26:10
145 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:26:16
146 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 0:26:17
147 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 0:26:45
148 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling 0:27:08
149 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:29:31
150 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 0:29:32
151 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano 0:29:49
152 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano 0:30:56
153 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:31:07
154 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky 0:32:30
155 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling 0:32:38
156 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:33:16
157 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:34:45
158 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:35:58
159 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge 0:36:54
160 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 0:53:58

Puan Klasifikasyonu

1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 39 puan
2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 20
3 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 17
4 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 16
5 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 15
6 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 15
7 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 13
8 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 12
9 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 12
10 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 12
11 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 12
12 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 9
13 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 9
14 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 9
15 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 9
16 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol 7
17 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 7
18 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
19 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 6
20 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 6
21 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
22 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 6
23 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 5
24 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 5
25 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 5
26 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 5
27 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 5
28 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 5
29 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 4
30 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
31 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 4
32 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
33 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
34 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 3
35 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
36 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 2
37 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 2
38 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 2
39 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 2
40 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2
41 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 2
42 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 2
43 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2
44 Marco Marcato (Ita) Cannondale 1
45 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1
46 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 1
47 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team -5

Tırmanış Klasifikasyonu

1 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 12 puan
2 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 12
3 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp 9
4 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 9
5 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 8
6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 7
7 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 6
8 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 6
9 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 6
10 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
11 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 4
12 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 3
13 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing 3
14 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 3
15 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 2
16 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 2
17 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2
18 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 2
19 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 2
20 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2
21 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 1
22 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1

 

 

 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın