Carlos Barredo’nun Emekliliği Kesinleşti

26/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

İspanyol bisikletçi Carlos Barredo, emeklilik kararını açıkladı. Son olarak Rabobank adına yarışan İspanyol, biyolojik pasaportundaki ihlaller nedeniyle hakkında açılan davadan dolayı,  bu sezon biten sözleşmesini yenilemeyeceğini ve emeklilik kararı aldığını belirtti. Emeklilik çanları Eylül’de attığı tweetler ile çalmaya başladığından akdığı karar pek de sürpriz olmadı.

 

Barredo’ nun sorunları aslında 2011 mayıs ayında UCI’ ın doping kullanımıyla ilgili her yıl yaptığı  şüpheli listesinde ilk 10′ a girmesiyle başladı. 2010 Tour de France sonrası, doping kullandığı şüphesiyle verilen puanlar ile bu listeye giren Barredo, 2010 Fransa Bisiklet Turu öncesi vermiş olduğu kan testinin sonuçlarından dolayı şüpheli duruma düştü. Kan testinin sonuçları yüzünden biyolojik pasaportuna eksi puanlar eklenmiş oldu.

 

31 yaşındaki bisikletçi Rabobank ile olan sözleşmesinin son senesinde en son haziran ayında, Criterium du Dauphine’ de yarıştı. Daha sonra antrenman sırasında düşerek kaburga kemiklerinden birini kıran İspanyol bisikletçinin takımı Rabobank yaptığı açıklamada, Barredo’ nun hakkındaki doping iddiaları bitene kadar sözleşmesini askıya aldığını duyurdu.

 

Ayrıca Ekim ayında da UCI, İspanyol Bisiklet Federasyonu’ ndan Barredo hakkında resmi soruşturma açılmasını ve temize çıkana kadar lisansının askıya alınmasını istedi. 

 

Tüm bu olayların ardından geçtiğimiz günlerde bir İspanyol gazetesine açıkalamalarda bulunan Barredo, ” Bisiklete geri dönmeyeceğim. Geçen hafta çarşamba günü bir kahve firmasındaki yeni işime başladım.” dedi.

 

Carlos Barredo, 2010 yılında La Vuelta’ da etap kazanmıştı. 2009 yılında San Sebastian Klasik yarışını kazanan Barredo, 2011 yılında da aynı yarışı 3. sırada tamamlamıştı. 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın