Cannondale Fransa Turu Takım Kadrosu Sagan’ın Üzerine Titriyor

23/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Cannondale, 22 yaşındaki Moreno Moser’ın büyük tura çıkışını ayarlamışken, Fransa Turu için takımını ikinci defa yeşil mayoyu hedefleyen Peter Sagan’ın çevresinde oluşturuyor.

Ekibi büyük oranda Vincenzo Nibali’nin podyum mücadelesine odaklanmışken, Sagan geçen yılın turudaki puan sınıflandırmasında ve 3 etapta galibiyet iddia etmişti.

 

Nibali’nin Astana’ya geçmesini ve Giro d’Italia’da safdışı kalan Ivan Basso’nun halen perineal kistinden dolayı iyileşme sürecinde olmasını takiben Cannondale, Sagan’ı tamamiyle desteklemek için bir takım tasarlamayı seçti.

 

Ivan Basso

 

Turun
100. serisi, Sagan’ın yarıştaki ilk sarı mayoyu alıp alamayacağını göreceği
Bastia’ya doğru bir test mahiyetindeki yol yarışı etabı ile 29 Haziran’da Korsika’da başlıyor.

 

Sagan, Ted King, Alessandro De Marchi, Alan Marangoni, Fabio Sabatini, Kristijan Koren, Maciej Bodnar ve Moser ile desteklenecek.

Aralarından De Marchi, ilk profesyonel zaferini Critérium du Dauphiné’deki etkileyici etap galibiyetiyle elde etti.

 

 

King, Fransa Turu’nda ilk defa ortaya çıkıyor ve Moser, De Marchi ve Marangoni’yle beraber takımdaki Grande Boucle 4’lüsünden birini oluşturuyor.

 

Sportif direktör Stefano Zanatta, “Bu takım, Fransa Turu’ndaki hedeflerimize ulaşmak için ideal.” yorumunu yaptı.

 

Basso’nun yokluğunda takım, Giro d’Italia’da benzer hırslara sahipti ancak bir etap zaferine sahip olamadı. Yine de Tur’da Sagan’ın gücü ve Moser’ın varlığı, Cannondale’a geniş düzeyde imkan sunacaktır.

 

Moser

 

Mart ayında Strade Bianche’de etkileyici bir şekilde galip olan Moser, Trentino’daki evinin yollarında Cumartesi günü yapılacak İtalyan ulusal şampiyonaiçin favoriler arasında, ama Zanatta onun Tur‘daki ilk çıkışında genç bir bisikletçi olarak ona herhangi bir hedef belirlemek için isteksizdi.

 

“Moser, iz bırakmak için doğru karaktere sahip biri. Onun kalitesinden yana güvenimiz büyük ve ondan sadece yapabileceğinin en iyisini yapmasını istedik.” dedi. “Onun büyümesi, Fransa Turu’ndaki 3.hedefimiz olacaktır.”

 

Fransa Turu için Cannondale takımı üyeleri : Peter Sagan (Svk), Maciej Bodnar (Pol), Kristijan Koren (Slo), Alessandro De Marchi (Ita), Alan Marangoni (Ita), Fabio Sabatini (Ita), Moreno Moser (Ita), Ted King (USA) and Brian Vandborg (Den).

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın