Cancellara’dan 7.Kez İsviçreUlusal Zamana Karşı Şampiyonluğu

21/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

  

 

 

Fabian Cancellara; Thomas Frei ve Martin Elmiger’in önünde bir zamanlama ile İsviçre Ulusal Zamana Karşı Şampiyonluğunu kazandı. Bu Fabian Cancellara’nın 7. Ulusal Şampiyonluk ünvanı oldu. 4 kez Dünya Şampiyonu olan Fabian Cancellara, Messen’deki 50 kilometrelik parkuru 1:00:39 ile bitirdi. Thomas Frei (Christina Watches), Cancellara’nın 01 dk 54 sn. ardından 01:54 ikinci sırada, Martin Elmiger (AG2R La Mondiale) ise Cancellara’nın zamanlamasından iki dakika geriden tamamlayarak üçüncü oldu.

 

Cancellara; “Bir kez daha İsviçre Zamana Karşı Şampiyonu ünvanı aldığım için gurur duyuyorum. Yedinci kez kazanmış olsam bile, ülke rengini taşımak büyük bir onur. Yarış çok motive ediciydi çünkü hepimiz bu ünvanı istiyorduk.” dedi.

DS Luca Guercilena: Fabian’ın zamana karşı projesi devam eden bir çalışmadır. Bacaklarında hala Tour de Suisse‘in son iki ağır dağ etabındaki yogunluğu hissediyor olsa bile, o bugünkü onun performansıdan gurur duyabilir. Tabii ki bu henüz Olimpic Zamana Kaşı yarışı değildi ancak Cancellara için iyi bir test oldu. Kazanılan her zafer, zaferdir. İkinci olan adama iki dakika fark koydu, yani gerçekten çok iyi. Bu onun en iyi şeklini geliştirdiğini ve uzun eforlarda yeteneğini geliştirdiğini gösteriyor. Bu yüzden ben çok memnunum.” dedi. 

 

Cancellara; ” Şu an hangi noktada olduğumu gösteren derecemden mutluyum. Rahattım ve konsantre olmuştum. Böyle bir yarışta karşınızda büyük bir altyapı olmuyor, Ara kapı zamanalamaları ve güçlü rakipler yok. Fakat yine de cebinizde iyi duygularla eve dönmek güzel. Yarış, ev,mden sadece 20 kilometre uzaktaydı. Bu da daha özel olmasını sağladı. “dedi. Cancellara, Pazar günü yapılacak Ulusal Yol Şampiyonasına da katılacak. Takım arkadaşları Gregory Rast ve Oliver Zaugg’da orada olacak.


Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın