Cadel Evans Sponsor Seçiminde Artık Daha Seçici

19/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

BMC Pro Cycling’in yıldızı Cadel Evans, 2011 yılındaki Tour de France galibiyetinin ardından kendisine para getirecek çok fazla fırsat çıktığını ancak bunları aştığını söyledi.

 

 

“Eğer bir şeyler yapacaksam bu sadece şirketin hedefleri doğrultusunda olmamalı aynı zamanda iyi bir amaca da hizmet etmeli.” diyen Avustralyalı, ” Tour de France’ı kazandığımdan beri karşıma birçok sponsorluk fırsatı çıktı ancak tamamını kabul etmedi. Yalnızca kaliteli projelerde yer almak istiyorum çünkü 2013’te Tour de France’ı tekrar kazanmayı hedefliyorum ve bu o kadar da kolay bir iş değil.” dedi.

 

Geçtiğimiz yıl sponsorluk anlaşmalarıyla 5 milyon dolar gelir elde eden Evans, eğer tüm teklifleri kabul etseydi çok daha fazla gelir elde edebileceğini ancak bunu yapmadığını söyledi.

 

 

Siemens ile yaptığı 3 yıllık anlaşma ile ilgili konuşan Cadel Evans, şirketin temiz yaşam ve yenilenebilir enerji projelerine inandığını söyledi.

 

Anlaşma hakkında açıklamalarına devam eden Evans,” Bu anlaşmayı hem kendime hem de diğer insanlara anlattıklarımla uyması için kabl ettim. Söylediğim ile yaptığımın aynı olmasını istedim. Dünyanın daha iyi bir yer olmasını istiyorum ve bunu sağlayacak şeyler yapmaktan hoşlanıyorum.” dedi.

 

Siemens’in Kuzey Doğu Asya Genel Müdürü Jeff Connolly de ilk defa takımdan ayrı olarak tek bir sporcuyla anlaşma yapmaları hakkında bazı açıklamalarda bulundu ve kendi amaçlarına ve projelerine uygun biriyle çalışmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın