Cadel Evans Sezonu Erken Mi Kapatacak?

28/08/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Cadel Evans Kolorado’daki USA Pro Challenge yarışı sonrasında yakalandığı hafif bir enfeksiyon sebebiyle bu sezonu kısa kesmek zorunda kalabilir.

BMC Racing takımının doktoru Dr Max Testa ” Cadel antrenmanlarına her zamanki gibi eksiksiz ve tam konsantrasyonla devam ediyordu, ancak performansında daha önce olmayan iniş ve çıkışlar yaşadığını fark ettik.BMC Racing takımının her zaman ki önceliği sporcularının eski sağlıklarına ve fiziksel standartlarına ulaşmalarıdır. Bu nedenle testler beklendiği gibi sonuçlar verir ise Evans 9 Eylül’de Kanada’da yapılacak olan Grand Prix Cycliste de Montréal’e katılabilecek.” diye belirtti.

Geçen yılki Fransa Bisiklet turu şampiyonunluğundan sonra performansında çok fazla iniş ve çıkışlar yaşayan talihsiz sporcu, Mart ayında yapılan 2 günlük uluslararası kriteryum yarışını kazanarak sezona iyi bir başlangıç yapmıştı. Nisan ayındaki  Romanya turunda takımının ondan beklentisi yüksekti ancak Evans 29. olabildi. Haziranda yapılan Critérium du Dauphiné yarışındaki 3.lüğü Fransa Bisiklet turu öncesi moral bulmasını sağlasada, bu yılki Fransa Bisiklet turunda 7. olabildi. 2012 Londra olimpiyatları yol yarışında ise 80. olarak bir şeylerin yolunda gitmediği sinyallerini verdi, bu nedenle  zamana karşı yarışından çekildi.

Olimpiyatlar sonrasında yaptığı açıklamada bir şeylerin performansını kötü etkilediğini, ama bu durumu neyin yarattığını bilmediğini söyleyen Evans, testler sonucunda performans düşüklüğünün nedenini anladıklarını belirtti. ” Performansınızın düşüklüğünün sebebini bilmediğinizde kendinize sürekli neden böyle, niye böyle oldu diye sorular  yöneltiyorsunuz  buda performansınızda ve psikolojinizde daha fazla düşüklüğü sebep oluyor” dedi. Beklenilen performansı gösteremediği için herkesden özür dilediğini, takım arkadaşlarına ve ailesine bu kötü ve moral bozucu döneminde onu destekleyerek yanında oldukları içinde teşekkür ettiğini ve en kısa zamanda eski sağlığına kavuşup eskisinden daha iyi olacağını belirtti.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın