Cadel Evans Sezon Mücadelesine Hazır

18/02/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

BMC Racing Team’ in tecrübeli ismi Tor of Oman’ daki yokuşlu etaplarda Alberto Contador ve Chris Froome ile mücadele edemese de liderin 39 saniye gerisinden gelerek 3. sırada yer alarak sezona hazır olduğunu gösterdi. Zorlu geçen 2012 sezonunda vücuduna yerleşen bir virusten dolayı 6 ay yollardan uzak kalan Avustralyalı, 2013′ te katıldığı ilk yarışta rahatsızlığın kötü etkilerini silmiş gibi gözüküyor. 

 

Ayrıca 14 Şubat’ta 36 yaşına basan eski Fransa Bisiklet Turu şampiyonu, henüz emekli olmayacağını da bir bakıma ilan etmiş oldu. Tour of Oman’ ın sona ermesinin ardından gazetecilere bazı açıklamalarda bulunan Evans, “Biraz daha iyisini umut ediyordum. Ancak geçtiğimiz yıldaki Fransa Bisiklet Turu, Olimpiyatlar ve Colorado’ daki yarışlarıma baktığımda, biraz daha rahatladığımı söyleyebilirim. Tamamen hazır değilim tam anlamıyla toparlamış sayılmam. Ancak bu bile ön sıralarda yer almama yetti. Kazanmaktan biraz uzak olsam da güzel bir sonuç elde ettim ve sezonun geri kalanında daha iyi sonular elde edeceğim. Her zaman, sezona iyi bir sonuçla başlamayı severim. Ancak bunu herkes başaramayabilir. Eğer iyi bir sonuçla başlarsanız hem kendi kafanızda hem de takım üyeleri arasında daha iyi bir yer elde edebilirsiniz.” dedi.

 

Geçirdiği rahatsızlıkta dolayı daha iyi toparlanmak için ciddi bir dinlenme döneminden geçtiğini belirten Evans, “Bisikletime 6 hafta boyunca dokunmadım. Bu dönemde yarışları izleyip de sonuçları değerlendirdiğinizde tekrar yarışmak için içinizde büyük br motivasyon duyuyorsunuz. Nitekim, o motivasyon sayesinde burdayım.” dedi.

 

Sözlerine devam eden tecrübeli isim, “Bisiklet kişinin iç dünyasıyla da çok yakından ilgili bir spor. Birden fazla perspektifle işinizi nasıl yapacağınıza bakmak zorunda kalıyorsunuz. Hem fiziksel hem de mental olarak ne kadar hazır olursanız bunlar performansınızı da etkiliyor. İyi motive olursanız kazandığınız bu yeni enerji, bırakmadan önceki halinizden daha iyi bir halde yarışlara geri dönebilmenizi sağlayabilir. Lance Armstrong ve Laurent Jaeber gibi isimler bıraktıktan sonra daha iyi performansla geri dönmüşlerdi. Umarım aynı şey benim için de geçerli olur.” dedi. 

 

 

Cadel Evans’ ın bundan sonraki yarış programında ana hedefi Tour de France, Tour’ un ardından tecrübeli isim, Tirreno – Adriatico, Tour de Romandie, Critierium du Dauphine’ de zafere ulaşmaya çalışacak. Evans aynı zamanda bu sezonki Fransa Bisiklet Turu’nda geçtiğimiz yıl, beyaz formayı kazanan başarılı genç yetenek Tejay Van Garderen ile birlikte takıma liderlik edecek. 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın