Cadel Evans, 2013 Yarış Programına Tour Down Under’ı Yine Almadı

04/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Sezonun açılış turu, Avusturalya’da yapılan Tour Down Under, bisiklet fanatikleri ve profesyoneller tarafından sabırsızlıkla beklenirken, yerel kahraman Cadel Evans bu yıl yine Tour Down Under’da start almayacak. 2012 sezonunda, Fransa Bisiklet Turu ünvanını korumak için ülkesideki tura katılmayan Cadel Evans bu yıl yine Fransa Bisiklet Turunu hedeflediği için yine Tour Down Under’ı listesine dahil etmedi ve ikinci kez yarışı kaçırmayı göze aldı. Evans, Tour Down Under süresince turda yer alacak ancak kenarda kalıp yarışı izleyecek.

 

2013 sezonunda ta BMC takımı, takımın büyük lideri olmadan Tour Down Under’a start alacak. Bu yıl, BMC takımının lideri 2012 Yol Yarışı Dünya Şampiyonu Philippe Gilbert olacak. Turun 2008 yılı Dağların Kralı mayosunu kazanan Gilbert, “Bu yarışta çok iyi anılarım var.”, “İlk kez 2004 yılında(FDJeux.com ile) bir çok Avusturalyalı ile katılmıştım – Baden Cooke, Matt Wilson ve Mark Renshaw – Bu yüzden benim için çok iyi bir deneyim olmuştu. O yıl, genç sporcu mayosu, bir etap galibiyeti ve genel sıralama dördüncülüğü ile tamamlamıştım. O yıl, 22 yaşında bir sporcu için çok büyük bir tecrübe oldu.” dedi.

 

Gilbert, “Kış Antrenmanlarım ve yeni sezona hazırlık çalışmalarım mükemmel geçti. İnternetten yarışın parkurunu gördüm. Benim için uygun görünüyor. Bu yüzden kazanmak için hırslı gideceğim. Ve iyi bir takım kadrosu ile orada olacağız.” dedi. Geçen sezon, GreenEdge takımından Simon Gerrans turu kazanmıştı. BMC takımı Tour Down Under’da etap galibiyetlerini kaçırmış, diğer takım performanslarının gölgesinde kalmıştı.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın