Britanya Şampiyonu Alex Dowsett, Movistar ile Anlaştı

30/10/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

24 Yaşındaki Britanyalı sporcu Alex Dowsett, Movistar ile anlaştı. Zamana karşı uzmanı Dowsett, Movistar  ile 2 yıllık kontrat imzaladı. Bugün, öncelikle Movistar takımı resmi açıklaması ardından, transfer haberini doğrulayan Dowsett, ayrıldığı takımı SKY’a verdikleri destek için teşekkür etti. 2011 ve 2012 olmak üzere üstüste iki yıl Britanya Bireysel Zamana Karşı Şampiyonu olan Alex Dowsett, Lance Armstrong’un kurduğu Trek-Livestrong takımı ile profesyonel kariyerine başlamış, 1 sezonluk Trek-Livestrong tecrübesinden sonra Sky takımında iki sezon geçirmişti.

 

Alex Dowsett, bu yıl Dünya Şampiyonası, Bireysel Zamana KArşı performansı ile Dünya 8.si olmuştu. Bireysel zamana karşı, uzmanlığının yanı sıra, 2012 Britanya yol yarışı şampiyonasını da ikincilikle tamamladı. Dowsett, gelişen Lance Armstrong doping skandalı ile ilgili BBC’ye verdiği röportajla camia ve basın için antipatik, geçmişe ve büyük üstada saygı göstergesi ile de politik verdiği cevaplarla hedef olmuş, sonrasında geri adım atmıştı. Dowsett, “Bir sorun olduğunu düşünmüyorum. O hala sporun efsanesi. Kanserli bir adam, hastalığı sonrası geri dönüyor ve Fransa Bisiklet Turunu kazanıyor.”, “Bence gerçekten önemli değil ve gerçekten sorun olduğunu düşünmüyorum.” yorumunu vermişti. Ancak bu açıklamalardan hemen sonra geri adım atarak; “Ben Lance Armstrong’un yaptığının kesinlikle kabul edilemez olduğunu düşünüyorum.” demişti.

 

Dowsett, Movistar ile sözleşmesi için, “Aldığım sıradan bir karar değil. SKY takımı gibi fantastik bir takımın kalmamı istediğini söylemesi beni onurlandırdı. Ancak, yeni bir fırsat ve kariyerim için de yeni bir bölüm başlıyor. Team Sky’daki herkese, son yıllarda beni destekledikleri için teşekkür etmek istiyorum. Şimdi, Movistar ile heyecan verici 2013 için ileyiye bakıyorum.” dedi.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın