Brisaspor 2013 Kadrosunu Tanıttı – Hedef Sağlam Yapıda Continental Takım Olmak

05/02/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Türkiye’nin 1978 yılında kurulan bisiklet takımı o zamanki adı şle Lassaspor, şimdi ki adı ile Brisaspor’dan 2013 takım tadrosu tanıtımı ile müjdeli haberler geldi. 2013 Brisaspor kadrosuna yeni transferlerin (Recep Ünalan ve Aleksandar Alekseev ALEKSIEV) bilgilendirmesini dün sizlerle paylaşmıştık. Transferlerin tamamlanması sonrası yeni sezon için takım kadrosunu açıklayan ve tanıtan takım, halihazırda tam kadro olarak takım tesislerinde kampa başladı. 2013 sezonunda Türkiye Bisiklet Federasyonu yarış takvimi ve UCI yarış takvimindeki bazı yarışları, yarış takvimine alan Brisaspor, 08-10 Şubat Tarihleri arasında Mersin’de gerçekleştirilecek olan sezonun ilk müsabakası “K.A.P Sezon açılış yarışmalarına” katılacak.

 

 

Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu′nu kazanan ilk Türk takımı ünvanına sahip olan ve bu başarısını tekrarlayarak (2001-2007) üst üste 7 kez Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Turu Şampiyonu olan Brisaspor, 2011 yılında projelendirdiği Kıta Takımı(Continental) hedefine ilerliyor. Brisaspor Takım Menajeri Nadir Yavuz; “2011 yılında projelendirdiğimiz, Tour of Turkey’e katılım hedefimizin hayata geçmesine az kaldı. Proje kapsamında 2011 yılından itibaren genç yeteneklerin transferi ve hazırlanması konusuna ağırlık vererek, uzun soluklu ancak sağlam bir Türk takımı oluşturarak Türkiye Bisiklet Turunda yarışmayı hedefliyoruz. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunda yarış kategorisi farklılığı olmaz ise, 2014 sezonunda Continental (Kıta) takım olarak start alacağız. Son yıllarda takım transferlerinde genç sporcuları takıma katarak, bu hedefte hazırlanmayı seçtik. Umuyorum ki, 2014 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunda bu projenin hayata geçişini hep birlikte izleyeceğiz.” müjdeli haberini Cyclingtr ile paylaştı.

 

 

Brisaspor’un Takım Menajeri Nadir Yavuz’un seleden yönetime geçişi ile Brisaspor başarılarına tecrübesini aktarma süreci bir çok başarıyı da beraberinde getirmişti. Eski tecrübeli ve başarılı bisiklet sporu kariyerini, Türk Bisiklet Takımı Brisaspor’un Türkiye sınırlarına taşıyacak projesinin, Nadir Yavuz kariyerine yakışacak atılımlarını izliyoruz. Brisaspor’un hedefleri ve projesinin sağlam adımlarla atıldığını müjdelemek, takım yönetiminin idealist başarısı olarak görülüyor. Nadir Yavuz takım tanıtımında; “Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Uluslararası Bisiklet Birliği′nin (UCİ) yıllık faaliyet programında bulunan ulusal ve uluslararası müsabakalara hazırlanan takımımızın hedefleri arasında; dünyaca bilinen Uluslararası Polonya-İtalya-İspanya ve Fransa Turları’nda ülkemizi ve Brisaspor′u temsil etmek, milli takımlar bazında yetiştirdiğimiz Türk sporcularımıza Balkan Şampiyonası, Avrupa Şampiyonası, Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlarda madalya kazandırmak yer almaktadır.

Bisiklet branşında 32 yıl aradan sonra 2008 Pekin Olimpiyatları′na katılan ilk ve tek Türk sporcusunun yine Brisaspor Bisiklet Takımı′ndan Bilal Akgül ve 36 yıl aradan sonra yol bisikletinde Londra Olimpiyatlarına Katılarak ülkemizi temsil etme başarısı gösteren Kemal Küçükbay takımımızın hedefleri doğrultusunda başarılı sonuçlar aldığının göstergesidir.” açıklamalarını yaparak, Brisaspor’un Türk Bisikletindeki yerini ve başarısını bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Brisaspor 2013 Takım bünyesinde;  5 teknik adam, 7 genç erkek, 3 bayan ve 12 büyük erkek sporcu olmak üzere 28 kişilik ekip ve yöneticiler bulunuyor. Dağ Bisikletinde de MTB Takımı bulunan Brisaspor’un bünyesindeki, yine Türk bisikletinde etkin, başarılı sporcu kadyosu ve yöneticileri ise şöyle;

 

 

 

 

BRİSASPOR 2013

TAKIM MENAJERİ

NADİR YAVUZ

TAKIM ANTRENÖRÜ

MERT MUTLU

TAKIM MEKANİSYENİ

NEVZAT KIRAL

TAKIM MASÖRÜ

UĞUR İKİZ

 

BÜYÜK ERKEKLER A TAKIM

 1. KEMAL KÜÇÜKBAY
 2. UĞUR MARMARA
 3. ALİ RIZA TANRIVERDİ
 4. STEFAN KOYCHEV HRISTOV
 5. GÖKHAN HASTA
 6. GEORGI PETROV GEORGIEV
 7. FERİTCAN ŞAMLI
 8. LÜTFULLAH TANRIVERDİ
 9. SERKAN BALKAN
 10. RECEP ÜNALAN
 11. ALEKSANDAR ALEKSEEV ALEKSIEV
 12. ADİL KURKUT

GENÇ ERKEKLER TAKIM

 1. OSMAN MERT YILMAZ
 2. MUHAMMET ALİ ÖZÇELİK
 3. ONUR BALKAN
 4. ALİHAN SONGUR
 5. ERCAN YÖNELTİ
 6. SEFA BÜLBÜL
 7. BURAK BOZ

MTB ERKEK TAKIMI

 1. BİLAL AKGÜL
 2. ABDULKADİR KELLECİ
 3. İSAK ÜNAL
 4. AGİT SALMAN

BAYAN TAKIMI

 1. MERVE TAYFUN
 2. ECE YILDIRIM
 3. EBRU C ANDAŞ
 4. CANSU TÜRKMENOĞLU

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın