Brian Nygaard GreenEDGE Takımına İletişim Direktörü Olarak Atandı

28/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Brian Nygaard’ın yeni sezonda kapılarını açacak olan Avusturalya takımı Green EDGE ile beklenen anlaşması kesinleşti. Daha önce Riis’in takımı Saxo Bank Sungard’da 8 yıllık Halkla ilişkiler müdürü görevinde çalışan Brian Nygaard Profesyonel Bisiklet Camiasında üretiiği kaliteli performans ve takım tanıtımı konusundaki başarısı ile yer edinmiş hatırı sayılır iletişim direktörlerinden. Hatta ilk kuruluş yılında Team SKY kuruluş ve takım tanıtımı için İngiliz takımının da ilk başvurduğu isim olmuş, ilk yılda başarılı bir takım tanıtımını organize ederek zoru başarmıştı. Şimdi yeni oluşum Green EDGE’in takım tanıtım ve profesonel çalışma konusundaki önemli adımını atacak isim olarak yine Brian Nygaard ile görüşmelere başlamışlardı.

 

 

 

Green EDGE ve Brian Nygaard’ın görüşmeleri ilk olarak Leopard Trek ve Radio Shack takımlarının birleşme kararı açıklandığında Nygaar pozisyonunun birleşerek oluşan takımda yer olmama durumuna değinmiştik. Brian Nygaard’ın yeni takım görüşmelerine giriştiği yine aynı dönemde gün yüzüne çıkmıştı.  Bugün Green EDGE takımının yapmış olduğu basın açıklamasında Brian Nyggaard’ın Green EDGE takım kadrosunda İletişim Direktörü olarak yerini aldığı resmiyete döküldü. RadioShack ve Leopard Trek’in birleşme kararı ile boşa çıkabilecek isim olarak görülen Nygaard’ın Green EDGE takımı için mükemmel zamanlama ve harika bir gelişme olarak denk geldiğini söylemek yanlış olmaz. Hem yeni takım oluşumlarında tecrübeli, hem de Saxo Bank gibi köklü, güçlü bir profesyonel takıma verilmiş 8 yıllık tecrübe geçmişi ile kadroya alınabilecek en iyi isim olarak Green EDGE bu fırsatı kaçırmadan değerlendirmiş görünüyor.

 

Shayne Bannan Green EDGE takım yöneticisi olarak ; Bryan Nygaard’ın Dünyanın en köklü takımlarında sahip olduğu iletişim yönetimine ek olarak sahip olduğu yeni takım kuruluş ve iletişim tecrübesi ile takıma büyük katkı yapacağına inandıklarını açıkladı. “Brian gibi işinde tecrübeli bir isimin Green EDGE takımında olmasından çok mutluyuz. Biz Avusturalya takımı olsak da uluslararası biz takımız da ve uluslararası yarışlarda olacağız. Takımımızın hikayesini dünyaya çeşitli dillerde duyurabilecek bisiklet bilgisine sahip Brian Nygaard ile anlaşmak bu anlamda bizim için çok önemliydi” dedi.

 

Danimarka doğumlu ancak İtalya’da yaşayan Brian Nygaard, Avusturalya’lı takımın bir parçası olmaktan heyecan duyduğunu söylüyor. “Daha önce Avusturalya ile bazı projelerde çalışmıştık. Genel olarak yaşam felsefeleri ve bisiklete karşı yaklaşımlarına hayranım. Kısacası Avusturalya’nın takımının bir parçası olmaktan büyük heyecan duyuyorum. Daha sonra Shayne ile tanıştım ve bu projeyi değerlendirdik. Bu yepyeni maceranın parçası olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın