Brett Lancester’da GreenEDGE Takım Kadrosuna Katıldı

22/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

2004 Atina Olimpiyatlarında Takım Zamana Karşı Altın Madalyayı alan isimlerden Avusturalya’lı Brett Lancester’da Avusturalya’nın yeni oluşumu, güçlü takımına transfer oldu. 2011 Tour of Turkey’e Garmin-Cervelo takım kadrosunda katılıp bu yıl ülkemizde de yarışan tecrübeli sporcu 2002 yılında pist bisikletinde profesyonel spor hayatına başladı. GreenEDGE’in Avusturalya takımı hayalinin gerçeğe dönüşmesi heyecanı ile 31 yaşındaki tecrübeyi kadrosuna katmasıyla güçlenmeye devam ediyor. Bu oluşum ile ülkenin yıllardır bisiklet sporuna yaptığı yatırım ve yetiştirdiği tecrübeleri profesyonelleri gerçeğe dönüştürülen hayal takım için Avusturalya’lı tecrübelerin katılımı büyük gurur ve neredeyse ulusal takım olarak görülüyor.

 

 

“İlk kez 1997 yılında Juniorlar Dünya Şampiyonasında Avusturalya için yarışmıştım. Şimdi tüm yıl boyunca Avusturalya takımı için yarışacağım. Bu bariz bir seçim sebebi oldu.” dedi. 2009 yılında Cervelo Test Team’e transfer olup profesyonel yarışlarda tecrübe edinen Brett lancester, Cervelo tecrübesiyle GreenEDGE’in açılış sezonu için uygun bir isim olarak takımın tercihi olmuş. “Cervelo takımı da ilk kurulduğunda herkes katılma konusunda şüpheci davranmıştı. Ancak biz yarışmaya ve iyi dereceleri almaya başlayınca herkes için sürpriz oldu” “GreenEDGE’de herkesin orada olma sebebi ve bağı var. Bu bağ ile gidip yarışacağız. GreenEDGE’in bir parçası olarak yarışacağım 2012 sezonu için sabırsızlanıyorum” “Takım olarak tek günlük ve kısa turlarda başarı getirebilecek bir kadro var. Ancak büyük turlarda ilk yıl başarı zor olacak. Fransa Bisiklet Turunda etap galibiyetine gidebiliriz.Elbette büyük turların genel sıralama liderliği için bir isme sahip değiliz. Ancak bu henüz ilk yılımız olacak. Yine de bu takım başarılı olacak.”dedi.

 

2005 yılında  Brett Lancester Giro d’italia’nın açılış, prolog etabını kazanarak lider mayoyu bir gün taşıdı. Garmin takımındaki yılları özellikle sprinter çalışmaları ve takım üyelerii için övgü dolu konuşan Brett Lancester takım içi ilişkileri de oldukça iyi bir sporcu. Bu özellik bir takım için perde arkasında en çok aranan özelliklerden biri. “Tyler Farrar’ı sprinte taşıyan sprint treninin bir parçası olmak gerçekten çok zevkliydi. Son bir kaç sezondur Thor Hushovd ile birlikte yarışmanın deneyimi, tecrübesi de oldu. Geçen sezon Hushovd treninin parşası olarak çalıştım. Ancak bu sezon Thor Hushovd daha hızlı.” dedi. Brett Lancester 2010 Amgen Tour of California 2.etap galibiyetiyle birlikte 1 gün Altın Mayoyu taşıma fırsatını kazanmıştı.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın