Bradley Wiggins Tour de France’ ı Kaçırabilir

31/05/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Geçtiğimiz yılın bomba ismi Bradley Wiggins, sakatlığından dolayı bu yıl ki Tour de France’ ta ünvanını koruma şansını kaybedebilir. Giro d’Italia’ nın 13. etabında yaşadığı göğüs enfeksiyonu ve diz sakatlığı sebebiyle yarıştan çekilen Wiggo’ nun iyileşme süresinin beklenilenden daha yavaş olduğu açıklaması takımı Team Sky tarafından bildirildi. 

 

Daha önce Tour de France öncesi son prova olan Tour de Dauphine’ de yarışacağı duyurulan İngiliz sporcunun Contador ve Froome’ un en büyük favori olarak gösterildiği bu yarışta da yer alamayacağı bildirildi. Team Sky’ dan yapılan açıklamaya göre başarılı bisikletçinin diz tendonlarındaki sorunun hala devam ettiği, iyileşme sürecinin beklenilenden yavaş ilerlediğinin ve bu yüzden de Criterium Dauphine’ de yer alamayacağı belirtildi.  Team Sky’ ın menajeri Dave Brailsford, ” Şunu kabul etmeliyim ki Brad uygun şekilde çalışıyor ve biz de onun durumunu sürekli takip ediyoruz.” dedi. 

 

Sezon başında Giro’ yu ana hedefi olarak gösteren Wiggo, Giro’ nun ardından 13-16 Haziran’ da Route du Sud’ da yarışarak Tour hazırlıklarını sonlandıracaktı. Ancak Giro’ dan çekilmek zorunda kalan Wiggins, Tour planlarını değiştirmiş ve Tour de Dauphine veya Tour of Suisse’ den birinde yarışma kararı almıştı. 

 

Bu arada sezon başında takım tarafından Chris Froome’ un, Tour de France kadrosunun lideri olacağı duyurulmuş ardından ise Bradley Wiggins, bu sezon hem Giro galibiyeti elde etmek hem de Tour ünvanını korumak istediğini açıklayarak herkesi şaşırtmıştı. Froome ve Wiggins’ in arası da bu açıklamalardan dolay açılmıştı. Takım hala Tour de France kadrosunu ve takım liderini açıklamış değil. Wiggins bu tarz sıkıntılar yaşarken, Chris Froome ise sezona oldukça formda başladı ve Tour of Oman, Crieterium International ve Tour de Romandie galibiyeti elde ederek Tour’ un en önemli favorilerinden biri olduğu bir kez daha ispatlamış oldu. 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın