Bradley Wiggins Artık Tour de France’ ta Yarışmayabilir

22/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

İngiliz bisikletçi Bradley Wiggins, belki de bir daha Tour de France’ ı genel hedefi yapmayacağını, geçtiğimiz yıl Tour’ u kazanmak için yaptığı fedakarlıkları bir daha yapabileceğinden emin olmadığını açıkladı.

 

Bradley Wiggins, Team Sky’ ın bu yılki Tour de France kadrosunda yer almayacağı duyurulduğundan beri konuşmamıştı.

 

Aynı zamanda bu yılın formda ismi Christopher Froome ise, bu yıl 100. kez düzenlenecek olan efsanevi yarışta Team Sky’ ın lideri olacağını basına açıklamıştı. Bu yıl yaşananlar Team Sky’ ın liderinin gelecekte kim olacağına dair kafalarda soru işaretleri bırakıyor.

 

Uzun zamandan beri ilk defa basına açıklamalarda bulunan Wiggins, “Benim için her zaman Tour’ u kazanmak en önemli şeydi ve bunu gerçekleştirdim. Dürüst olmam gerekirse, bir daha Tour’ u kazanabilmek için aynı fedakarlıkları yapabileceğimden emin değilim. Ailemden de bunu isteyebileceğimi sanmıyorum. En büyük hedefimi gerçekleştirdim. Bundan dolayı da inanılmaz mutluyum. Eğer bunun haricinde başka bir şeyi gerçekleştirmek istersem, bunu gerçekleştirmek için gerekli fedakarlıkları ve gereken zorlu antrenmanları yaparım. Benim için, her zaman Tour’ u kazanmak aklımdaydı, bu çok büyük bir olaydı ve bunu gerçekleştirmek için 4 yılımı verdim. Açıkcası aynı yollardan tekrar geçebileceğimi sanmıyorum. Her zaman başka hedeflerim de vardı ve hala deneyeceğim ve başarmak istediğim başka hedeflerim var,” dedi.

 

Chris Froome’ un Team Sky’ ın yeni lideri olması ile ilgili de bazı açıklamalarda bulunan başarılı İngiliz sporcu, “Chris gerçekten kademe yükseltti. Şu an gerçekten çok iyi ve önümüzdeki yıllarda belki de Tour galibiyeti elde edebilir. Bu yıl takım kadrosu seçiminde doğal seçim gerçekleşti. Eğer gerçekten Tour’ u kazanmak istiyorsa önümüzdeki yıl da lider olabilir. Bununla yaşayabilirim. Giro’ ya gelecek olursak… Giro’ dan önce yükseklik antrenmanı yapmamıştım. Çünkü ailemle birlikte olmak ve oğlumun rugby maçlarını izlemek istedim,” dedi.

 

Wiggins Giro’ yu diz sakatlığından dolayı terk ettiğinden beri toparlanma döneminde. Tour of Poland ile tekrar yollara dönecek olan Wiggo, Vuelta’ da yer almayacak ve Tour of Britain galibiyetine odaklanacak. Tour of Britain’ de yer alan bireysel zamana karşı etabı sayesinde genel klasman şansı bulunan Wiggo, son olarak geçtiğimiz yıllarda birkaç kez kaçırmış olduğu Dünya Zamana Karşı Şampiyonası’ nda zafer elde etmek için Floransa’ ya gidecek.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın