Borut Bozic ve Kevin Seeldraeyers 2012 Sezonunda Astana Takımı için Yarışacak

20/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

31 yaşındaki Slovenyalı Sprinter Borut Bozic 3 yıllık Vacansoleil tecrübesinden sonra Kazakistan’ın Profesyonel takımı Astana ile yeni sezon için anlaşma imzaladı. Vacansoleil’e transferinde ilk yıl Profesyonel bisiklet yarışlarında ümit vaadeden isim olarak görülüyor yıldızı yeni parlamaya başlıyordu. Ancak 2010 ve hatta 2011 yılında azalan galibiyet başarısı 31 yaşındaki tecrübenin henüz tam anlamıyla gücünü ortaya koyamadığı ve formunun zirvesini yaşamadığını söyleyebiliriz. 2011 Giro’nun 12.etabına başlarken Giro’dan ayrılma kararı ve 2011 sezonundaki sakinliği takım kaynaklı olabilir düşüncesini getiriyor. Belki Astana takımında kendini Slovenyalı olarak daha çok evinde gibi hissedebilir ve önümüzdeki sezon sprint etaplarında daha farklı Borut Bozic performansı izlettirebilir.

 

 

Bu yıl Tour de Suisse 5 etabının galibiyetini alan Bozic 2004 yılından bu yana profesyonel sayılsa da 2009 yılında Vacansoleil takımına attığı adım ile World Tour yarışlarına katılmıştı. Kariyerinde 36 galibiyet bulunan Borut Bozic’in transfer çözellikle 2011 yılı performansındaki düşüş takım kaynaklı ise Astana’da yeni sezonda daha iyi bir performans izleyebiliriz.

 

 

Kevin Seeldraeyers’ de Astana’nın yeni güçlerinden olacak. 2007 yılından beri QuickStep takımında yarışan Seeldraeyers’in Astana transferi tam anlamıyla sürpriz bir treansfer oldu. 25 yaşındaki Belçika’lı sporcunun ilk profesyonel takımı QuickStep’i bırakması 5 yıllık takım aidiyetliğinden sondra Astana takımı ile anlaşması QuickStep’in Omega Pharma ile birleşmesi gelişmesinden kaynaklanabileceği konusunu düşündürüyor. Sporcular bu tür sorunları basınla paylaşmadığı ve takımların da bu tarz detaylı bilgi paylaşmasına girmemeleri sebebiyle her zaman gizli kalıp taaki sporcunun kitap yazıp duygularını ve sırlarını paylaşacağı ana dek gizli kalıyor. Kevin Seeldraeyers’in Astana takımı ile sözleşme imzalaması Astana’nın tırmanışta  da sağlam isimleri kadrosuna eklemekte olduğunu ortaya seriyor. 2009 yılında Giro d’italia’da beyaz mayoyu alan ve genel sıralamada 14.sırada tamamladığı İtalya turunda dikkatleri üzerine çekmişti. Kevin Seeldraeyers 2009 Paris-Nice yarışında da Beyaz mayoyu almış başarılı performasını 2009 yılında tasdiklemişti. 2011 sezonunda Volta a Catalunya genel sıralamada 9.sırada tamamdı. Henüz 25 yaşında olan sporcunun tecrübeye bağlı olarak performansının artış gösterebileceği dikkate alındığında Astana için kaçırılmaz bir isim olduğu anlaşılıyor.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın