Boonen Tour of Oman ile Yollara Dönüyor

31/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Omega – Pharma Quickstep’ in Tour of Qatar’ da dirsek probleminden dolayı yer alamayacağını açıklamasından 6 gün sonra, bu sefer sevindirici haberi verdi. Tom Boonen, Tour of Oman’ la birlikte yollara geri dönecek. 

 

Belçikalı sprinter, 20 Ocak’ ta dirseğinden ameliyat olmuştu. Ameliyat olmasının sebebi ise ameliyattan 1 hafta önce Belçika’ da dağ bisikleti antrenmanı yaptığı sırada yapmış olduğu kaza. Kazadan 1 hafta sonra dirseğinde şişme meydana gelen Boonen’ in doktorları, dirseğinde iltihap meydana geldiği bulgusuna ulaşmış ve ameliyat kararı almıştı.  Ameliyatın ardından ise toparlanması ve iyileşmesi için belli bir süre bisiklete binmemesi gerekmişti. 

 

Boonen geçtiğimiz cumartesi, ilk kez antrenmanlara çıktı ve ameliyat sonrası ilk bisiklet sürüşünü gerçekleştirmiş oldu. Tour de San Luis’ e giremeyen ve Tour of Qatar’ da da yer alamayacak olan Boonen, sezon startını da henüz veremedi. 

 

Konuyla ilgili yorumlarda bulunan Boonen, ” İyi ki her şey iyiye gidiyor. Cumartesi günü kısa bir sürüş yaptım daha sonra pazar ve pazartesi günleri de 3′ er saatlik antrenman yaptım. Bugün (salı günü), 2 saat evde trainer ( bisikletin üzerinde konduğu yol simülasyonu) antrenmanı yapacağım,çünkü Belçika’ da havalar kötü. Her gün kendimi daha iyi hissediyorum ki bu da iyiye işaret. Bu yüzden Mallorca2 da antrenman kampında olan arkadaşlarıma katılma kararı aldım. Grupa katılmaktan büyük mutluluk duyacağım.” dedi.

 

Boonen ilk yarışına 11 Şubat’ ta start alacak olan Tour of Oman ile katılmış olacak. Umman’ daki tur sayesinde Boonen, bahar klasikleir öncesi iyi de bir hazırlık yapmış olacak. Boonen geçtiğimiz yıl hem Paris – Roubaix’ te hem de Tour of Flanders’ ta zafere ulaşmıştı. 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın