Bobby Julich, SKY Takımındaki Yarış Koçu Görevinden Ayrıldı

27/10/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bisiklet sporunu temizleme, temiz takım hedefini, sözleşmelerle gündemine alan Team Sky‘da, takımdan ayrılmalar başladı. 2 yıldır SKY’ın yarış koçu olarak görev yapan Bobby Julich, geçmişte ve şu anda doping kullanmadığına dair sözleşmeyi imzalayamadı. Bobby Julich, 1996 Ağustos’tan, 1998 Temmuz ayına kadar doping kullandığını itiraf ederek, o yıllarda peloton’un doping kullanım yüksekliği gereği kullanmak zorunda olduğunu, ancak şimdi ki eşi, o yıllardaki nişanlısının doping’i bırakmazsa ayrılacağını söylemesi üzerine bıraktığını açıkladı.

 

Sonra ki kariyer döneminde, bir kaç kez dopingi düşündüğünü ancak asla karanlık tarafa geçmediğine değinen Bobby Julich, Sky’ın takım kararını yerinde bularak destekliyor. Buna karşılık Sky takımı da, Julich’in açık sözlülüğü ve itirafindaki cesaretinde gurur duyduğunu söyleyerek, takım olarak destekleyeceklerini, SKY takımının as adamı Dave Brailsford açıkladı. Brailsford, uzun zaman önce doping kullanan Bobby Julich’in takım görevindeyken temiz çalıştığını vurgulayarak, ilerideki hayatında başarılar diledi. Ve takımdaki bu köklü hareketin devam edeceğini söyledi. “Her ne kadar zor bir bölüm olsa da, bunun yapılması gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

 

SKY takım bünyesinde; 1990’lar da dahil olmak üzere, takımın hiçbir üyesinin dopingle bağının olmamasını garanti edecek uygulamasında; temiz takım imajını, başarıya tercih ettiğini göstermeye devam ediyor.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın