BMC, Team Sky Gibi Olmayacak

19/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 “BMC, Team Sky gibi olmayacak” bu sözler takımın sportif direktörü Jim Ochowicz’ e ait. Tecrübeli isim geçen yıl ki stratejilerini sürdüreceklerini açıklamalarında belirtti. 2011′ deki Cadel Evans’ ın Tour de France şampiyonluğunun ardından geçtiğimiz yıl kadrosunda tırmanışçı olarak yer alan  Cadel Evans ve Tejan Van Garderen ile Tdf ‘de yer alan BMC ilk 10′ a 2 sporcu sokarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Bu sezon da Cadel Evans’ ın eski performansına kavuşmasını uman takım, Fransa Bisiklet Turunda kazanmak için yer alacak.

 

 

Takımda çok fazla tırmanışçı bulunmadığını belirten takım menajeri Jim Ochowicz, bunun Sarı Mayoyu kazanmalarına bir engel teşkil etmediğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde yapılan takım sunumunda açıklamalarda bulununan Ochowicz, ” Çok fazla tırmanışçıya sahip değiliz, bu bir sır değil ve herkes bunu biliyor. Sky gibi olmayacağız. Onlar gibi olmak da istemiyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da onlardan farklı bir yol çizeceğiz. Bu takım ile nasıl yarışacağıma dair fikirlerimiz var, ve bence takımda iyi bir denge yakaladık. Her yarışta yer alcağız ve bu turu da içeriyor.” dedi.

 

Ochowicz, en kayda değer anlaşmalarından birinin de İtalyan sprinter Daniel Oss olduğunu ve onun gbi biriyle sadece bir yarışa değil tüm sezondan başarıyı kovalayabileceklerini söyledi. 

 

Açıklamalarına devam eden Ochowicz, ” Hatırlamanız gereken en önemli şey Turun her yıl değiştiği. Takımın dünyanın dört bir yanından 26 sporcudan oluşuyor. Turun 2014′ te nasıl olacağını bilemem. Bu sezon tur İngiltere’ den başlıyacak. Ne kadar yokuşluğunu söylemek zor. Aynı zaman da sprint etaplar, takım zamana karşı, zamana karşı etapları var. Takımı bir tek yarış yerine tüm takvime göre kurmak bana daha mantıklı geliyor. Ayrıca 2011 yılında da yokuşçulardan oluşan bir takım kurmadan da Tdf zaferi yaşadık.” dedi.

 

2013 Tour de France’ ta yarışacak takım seçimiyle ilgili de konuşan Ochowicz, “Açıkçası henüz takımı seçmedik. Ancak bu sezonki parkuru beğendik ve bize tam uyduğunu düşünüyoruz. Ayrıca  yokuş çıkacak ikilinin yanında kimin olacağına da karar vermemiz gerekiyor. Dominik Nerz düşündüğüm isimlerden biri. Vincenzo Nibali ile 2012 yılında çok iyi işler yaptı. Aynı şeyleri Cadel ve Tejay ile birlikte de yapabileceğini düşünüyoruz. Ancak diğer sürücülerimiz de değerlendiriyoruz. Özellikle Matthisa Frank önemli bir seçenek.” dedi.

 

Ochowicz, Team Sky’ ın yokuş etaplarında uyguladığı makara taktiği ile ilgili gelen soruya da, ” Team Sky gibi sürmeyeceğiz. Ben o tarz bir sürüşü sevmiyorum. Turu kazandılar ancak sok sıkıcıydılar. Biz elimizden geleni yaptık atağımızı gerçekleştirdik ancak başarılı olamadık. Ancak en azından denedik. Bu yıl Cadel’ in kazanma şansının yüksek olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Contador ve Andy Shleck de tura geri döndü. Ayrıca, Team Sky geçen yıl turu kazanmalarındaki en önemli anahtarlardan olan Michael Rogers’ ı da kaybetti. Bu seneki turun daha heycanlı ve mücadeleye açık olduğunu söylemek hata olmaz.” dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın