BMC Takımı Tour de France Takım Kadrosunu Açıkladı

20/06/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

  

 

 

Bu yıl Fransa Bisiklet Turunda Şampiyonluğunu savunacak olan Cadel Evans liderliğinde start alacak 9 BMC sporcusu, BMC Racing Team Başkanı / Genel Menajer Jim Ochowicz ve Sportif Direktör John Lelangue tarafından açıklandı. 

 

Kadronun Zorlu Seçimi

Ochowicz, 30 Haziran’da Belçika Liege’de başlayacak ve 3 hafta sürecek turda Evans’a yardım edecek 8 sporcunun seçimi kolay olmadığını söyledi. Birçok nitelikli sporcumuz var. Hepsi de takıma katkı sağlıyor. Çekişmeli ve almaya kararlı olduğumuz bir yarışı iple çekiyoruz. Geçen yıl Tur’da bir çok şeyi doğru yaptık ve çok az şeyi yanlış yaptık. Bu yıl da bunu tekrarlamak istiyoruz.” dedi. Geçen
yılki Tour ekibine dönersek; Evans, Marcus Burghardt, George
Hincapie, Amaël Moinard, Manuel Quinziato ve Michael Schär takım kadrosundaydı. Bu yıl BMC Racing Team kadrosunda 3 yeni isim var: Steve Cummings, Philippe Gilbert ve Tejay van Garderen.

Tek Amaç

Lelangueise 2005 yılından beri Fransa Bisiklet turunu arka arkaya kazanan olmadığına değinerek, bu sekiz sporcunun Evans’a arka arkaya galibiyet zaferi için çalışacaklarını söyledi. Belirlenen 8 sporcunun, yedisi Critérium du Dauphiné’de üçüncğ olan Cadel Evans ile yarıştı. Ve hiç biri Giro d’italia’da start almadı. “Tek amacımız var: Cadel’in ünvanını korumak ve Paris podyumuna onu taşımak.”, “Herkes 3 haftalık yarışta kendine düşen görevi bilir. Özellikle parkuru düşününce, bizim takım listesinin güzel bir dengesi var.” dedi.

 


 

Güçlü Takım:

 

Evans, 7.katılımındai geçen yılki galibiyetin özgüvenini desteklediğini söyledi. Evans,”Artık kazanabileceğimi biliyorum ve takımım neredeyse geçen yılkiyle aynı. Bu yıl tura daha güçlü bir takımla geliyoruz ve rota bana uygun görünüyor. Fakat zamana karşılar yarışın gidişatına göre benim ve rakiplerimin taktiklerini değiştirebilir. Geçen yılki gibi kendi planımla tura gidiyorum, kendi yarışımı koşacağım.” dedi.

 

BMC Racing Team Tour de France Kadrosu:
Marcus
Burghardt (GER), Steve Cummings (GBR), Cadel Evans (AUS), Philippe
Gilbert (BEL), George Hincapie (ABD), Amaël Moinard (FRA), Manuel
Quinziato (ITA), Michael Schär (SUI), Tejay van
Garderen (ABD).

Yedekler:
Brent Bookwalter (ABD), Steve Morabito (SUI).

Sportif Direktör:
John Lelangue (BEL)

Yardımcı Direktör:
Fabio Baldato (ITA)


Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın