BMC Takımı, Peter Stetina ile Anlaştı

15/08/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

BMC Takımı, transfer sezonunda yeni bir ismi daha kadrosuna kattı. 26 yaşındaki, Amerika-Colarodo’lu Peter Stetina önümüzdeki sezon BMC takımı adına yarışacak. Babası, Dale Stetina gibi, kariyerini yol bisikleti üzerine çizen Peter Stetina, Amerika’nın ulusal şampiyonu babası Dale’in adını yol yarışlarında yaşatanlardan. İkinci jenerasyon bisikletçi Peter, tırmanışlardaki uzmanlığı ve zamana karşı tecrübesini BMC’ye taşıyacak.

 

 

 

2010 sezonundan, 2013 sezon sonuna dek Garmin-Sharp takım kadrosunda yarışan Peter Stetina, Garmin’in 2012 Giro takım zamana karşı kadrosundaydı. O gün(4.Etap), takım zamana karşının birinciliği ile Garmin günü tamamlamıştı. Takım yöneticisi ve genel menajeri Jim Ochowicz, “Pete, geçmiş ve gelecek bisikletçileri temsil eden aileden geliyor. Gelirken, takıma tecrübesini ve denemelerini de beraberinde getirecek. Son yıllarda dahil olduğu birçok yarış ve büyük tur tecrübesine sahip”, “Takımının başarılı olduğu etaplarda, takımından dağlık etaplarda tam destek alan sporcu olduğunu belirledik. Biz burada, BMC racing team’de de aynısını umuyoruz ve birlikte çalışmak için istekliyiz.” dedi.

 

Peter Stetina, BMC racing team’e kendisini çeken şeyin, takımın Santa Rosa, Kaliforniya merkezli olmasının büyük etkisi olduğunu söyledi. Peter, “BMC takımı, üst düzey ekipmanları ve üst düzey desteği ile tanınıyor. Ayrıca, benim iki iyi arkadaşım, Taylor Phinney ve Tejay van Garderen ile bir araya gelme şansım oldu. Geçen yıl, (BMC Racing Team Performans Manajeri) Allan Peiper ile çok çalışmıştım. Ona büyük saygı duyuyorum. Bazı, küçük ve bir haftalık yarışlarda kendime şans tanımak istiyorum. Bu yarışlarda kendi şampiyonluğumu yaşamak ve böylece, Fransa Bisiklet Turu gibi, yüksek rakımlardaki yarışlarda süper domestik olmak mümkün. Ben, gerçekten önümüzdeki yıl, kariyerinde ilk defa Fransa Bisiklet Turu’na katılmak istiyorum.” dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın