BMC Takımı 2012 Omloop Het Nieuwsblad Yarışı Yorumları

24/02/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Cumartesi günü Belçika’nın sezonunu açan yarış Omloop Het Nieuwsblad 200,5 kilometrelik mesafesinde, favori isimlerin katılımı ile ilgiyi üzerinde tutuyor. Favori isimler, Profesyonel takımlar derken BMC takımının özellikle geçen sezon klasiklerde adı bolca geçen Philippe Gilbert’in Belçika’da, kendi topraklarında ve özellikle sezon açılış yarışında, ulusal şampiyonluk mayosu ile start almaması düşünülemez. Bu yıl BMC takımı adına yarışan Belçikalı sporcu ve BMC takımının Omloop Het Nieuwsblad yarışı hakkındaki görüş ve yorumlarına değinelim.

 

Philippe Gilbert; 8 kez Omloop Het Nieuwsblad’da start alacak. Aynı zamanda 2006 ve 2008 yıllarının galibi olarak 12 galibiyeti için mücadeleye katılıyor. ” Benim için; burada yani Belçika’da, Belçika Ulusal Şampiyonluk mayosu ile yarışmak oldukça önemli. Cumartesi günü yarışın ne yönde seyir ettiğine bakacağım. Çok çok inanılmaz önemli bir yarış değil ancak hala iyilerden bir tanesi. Gerçekten güçlü bir takımımız var. Finişe gidebilecek, avantaj sağlayabilecek çok isim var. Yarış stratejisi için yardımcı olabilecek durumdalar ve elbette ki bir tanesi finişte başarılı olacaktır.” dedi.

 

Thor Hushovd; Omloop Het Nieuwsblad’da 8.startını alacak. 2009 yılı galibi, 2008 yılı üçüncülüğüne sahip. “Burada gerçekten güçlü bir takım olacağız. Bu hep birlikte katıldığımız ilk büyük yarış. Her sporcunun performansını görmek güzel olacak. Yani adeta en iyi süre için yarışılacak. Şu kesin ki, biz kazanmak için yeterince güçlü bir takımız. Biz sadece birlikte bir yarış en iyi nasıl geliştirebiliriz onu göreceğiz. Benimse kondüsyonum gerçekten yerinde, kötü bir yarış olması mümkün değil.” dedi.

 

Taylor Phinney: Omllop Het Nieuwsblad’a ilk kez katılıyor. “Benim için takım kaptanımla ve bu yarış kadrosunda yarışmak onurdur. İsmi idol olan herkes gibi takımda ve klasiklerde yarışmayı seviyorum. Belçika’da yarışmayı da seviyorum. Geçen yıl dizimdeki sakatlıktan dolayı ilk klasikleri kaçırmıştım. Şimdi ilk ve başta olan bu yarışa sağlıklı olarak katılacağım ve yarışacağım için mutluyum. Rolümü iyi oynayacağımı ümid ediyorum. Kesinlikle bizden biri kazanır. Biz gerçekten büyük bir takımız ve kesinlikle orada olacağız.”dedi.

 

Greg Van Avermaet: 5.kez Omloop Het Nieuwsblad’da start alacak. 2009 yılında 4.olarak tamamlamıştı. “Benim için sezonun en önemli ilk yarışı. Takım bunun için hazır. Hepimiz ilk klasiği startını bekliyoruz. Herkes mutlu ve sağlıklı. Bence en önemli kısım burası.”dedi.

 

 

John Lelangue; BMC takımı Sportif Direktörü. “Bu haftasonu Belçika’da ilk gerçek yarışımız olacak. Son birkaç yıl içinde klasikler için takım kadrosu yarattık ve bütün kış bu önemli haftasonu için kadroyu iyileştirdik ve takviyeledik. Klasik yarış gruplarının ilk yarışı, Ocak ayından beri sıkı çalışan takımın testi olacak. Bu ilk klasik- Belçika Klasiği – Arnavut kaldırımlı sektörler ve küçük tırmanışlar… Ne zaman Het Nieuwsblad gelse, anlarsınız ki gerçek klasiklerin sezonu başlıyor ve biz bu klasiklerde önümüzdeki birkaç hafta çalışacağız.”

 

“Biz etabın son 85 kilometresinin detayını bu sabah antrenman eşliğinde keşif yaptık. Kıştan sonra İspanya’da, farklı hava koşulları ve yol koşullarında yaptığımız antrenmanlardan sonra tüm takımı alarak Arnavut kaldırımlı yollarda, küçük tırmanışlar ve özel zeminlerde sürüş yapmak önemliydi. Ayrıca parkurda haritaya bakmaya ihtiyaç duymadan ilerlemek, yeni ekipmanların; yeni lastikler, lastik hava basıncının testi açısından bu tür keşif antrenmanlarını her klasikte yapmanının çok önemli olduğunu biliyoruz.”dedi.

 

Omloop Het Nieuwsblad – BMC Takım Kadrosu:

 

Alessandro Ballan (ITA),

Marcus Burghardt (GER),

Philippe Gilbert (BEL),

Thor Hushovd (NOR),

Taylor Phinney (USA),

Manuel Quinziato (ITA),

Michael Schär (SUI),

Greg Van Avermaet (BEL).

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın