BMC Racing Team Katusha’nın Sportif Menejeri Valerio Piva İle Anlaştı

03/09/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

BMC Racing Team Başkanı / Genel Müdür Jim Ochowicz bu Pazartesi günü 2014 sezonu için spor direktörü olarak eski profesyonellerden Valerio Piva ile anlaştığını duyurdu.

 

 

Bu anlaşmanın uzun vadede takıma başarılar getireceği düşünülmektedir.
10 yıllık profesyonel kariyeri boyunca, Piva 1983 Giro d’Italia açılış zaman karşı kazanan takım sporcusuydu ve 1987 yılında Trofeo Laigueglia’ni en üst sırada bitirdi.

 

 

1991 yılında emekliliğinden buyana, İtalyan direktör başta T-Mobile, HTC-Highroad ve şu anda Katusha Team’da dahil bir çok ekibin spor direktürü olarak çalıştı.
Ochowicz “Valerio’nun gelecek sezon için takımıza sportif direktör olarak katılıyor olmasından büyük heyecan duymaktayız”dedi.

 

 

“Sporda geçirdiği bunca yıllık deneyimi bize büyük bir katkı ve doğal olarak da bizim sporcularımız içinde doğrudan büyük fayda sağlayacaktır.
” Piva, BMC Racing Team ile yaptığı bu anlaşma ile bu sözleşmenin 2016 sezonuna kadar da süreceğinin güvence altında olduğunu söyledi. “Benim için, bu anlaşmanın uzun vadeli bir proje olması daha cazip oldu,” dedi.

 

 

“Son iki yılda Katusha ile çalıştım ve burada ben çok kımetli deneyim ve sbaşarılar kazandım. Ancak ne varki benimle aynı vizyona sahip bir takım içinde istiyorum. Ayrıca BMC Racing Team oldukça çok güçlü ve çok kaliteli sürücüler var. Ben bu sporcuların çoğunu da tanıyorum, örneğin, HTC den Tejay van Garderen ile çalışmıştım.
Benim için bir üst ekiple çalışmak gerçekten çok heyecan verici olacak. ” dedi

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın