BMC Racing Team 2013 Takım Tanıtımı Yapıldı

12/01/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

BMC Racing Team, 2013 sezonunda takımda yer alan tüm sporcular ve teknik kadronun sunumunu gerçekleştirdi. 26 bisikletçinin yer aldığı takımın sunumunda ayrıca Dünya Yol Bisikleti Şampiyonu Philippe Gilbert’ te sözleşmesini uzattı. Sunum, cuma günü Belçika’ daki BMC Concept Store’ da gerçekleştirildi.

 

Bu yılki takımda, geçtiğimiz yılki Fransa Turu’ nu ilk 10 ‘da tamamlayan iki sporcu bulunuyor. Tejay Van Garderen turu 5., Cadel Evans ise 7. sırada tamamlamıştı. Van Garderen aynı zamanda en iyi genç sürücüsü klasmanının da galibiydi. Giro d’Italia’ da etaplar kazanan Taylor Phinney ve Marco Pinotti, La Vuelta’ da etaplar kazanan Phillip Gilbert ve Stephen Cummings takımın bel kemiğini oluşturan isimler arasında yer alıyor. Eski Dünya Yol Şampiyonları’ ndan olan Alessandra Ballan ve Thor Hushovd ise takımın güvendiği önemli isimlerden. Ancak Alessandra Ballan, geçtiğimiz haftalarda geçirdiği ciddi kaza sebebiyle sunuma katılamadı. Ancak, kaldığı hastaneden Skype ile bağlanarak sunumda yer aldı. Danimarka Yol Şampiyonu Sebastian Lander de yeniden sözleşme imzalarken, İsviçre Ulusal Yol Şampiyonu Martin Kohler takıma yeni katıldı. Dominik Nerz, Daniel Oss ve Larry Warbasse ise takıma yeni katılan diğer isimler oldu.

 

 

2010 yılında BMC, takıma büyük yetenekleri katarak büyük bir adım atmıştı. Takip eden yılda Cadel Evans’ ın Tour de France galibiyetinin ardından, 2012 yılında da Tdf’ de ilk 10 da 2 sporcu yer almış ve Giro ve Vuelta da bir çok etap galibiyeti gelmişti. Şimdi asıl soru bundan sonra ne olacağı. BMC’ nin yeni hedefi ne olacak?

 

Takım Başkanı ve Genel Menajer Jim Ochowicz, ” Sanırım yine her zamanki stratejimizi uygulayacağız. Tabiki Tour de France’ ı kazanmak ve Dünya Şampiyonası’ nda zirvede yer almak istiyoruz. Ancak henüz bahar klasiklerinden yarış kazanamadık ve bunu gerçekten istiyoruz. Ayrıca bir haftalık turlarda bizim için çok önemli. Paris – Nice, Tirreno Adriatico, The Amgen Tour, Tour Of California, The Ciriterium du Dauphine, Tour de Romadie, Volta a Catalunya ve Tour de Basque yer alacağımız  1 haftalık turlar.” dedi. 

 

Aslında bahar klasikleri için BMC takımında bir çok alternatif sporcu var. Phillippe Gilbert, Thor Hushovd, Taylor Phinney, Greg van Avermaet bahar klasiklerinde üst düzey performans gösterebilecek isimler. Büyük turlarda ise yine Cadel Evans etrafında takımın şekillenebileceğini söylemek hiç de zor değil. 

 

Oldukça güçlü bir kadrosu bulunan BMC Racing Team bu yıl da oldukça iddalı olacağını söyleyebiliriz. 2013 yılında takımda yer alacak sporcular ise şöyle;

 

Alassandro Ballan, Adam Blythe, Brent Bookwalter, Marcus Burghardt, Stephen Cummings, Yannick Eijsen, Cadel Evans, Mathisa Frank, Philippe Gilbert, Thor Hushovd, Martin Kohler, Sebastian Lander, Klaas Lodewyck, Amael Moinard, Steve Morabito, Dominik Nerz, Daniel Oss, Taylor Phinney, Marco Pinotti, Manuel Quinziato, Ivan Santaromita, Michael Schlar, Greg Van Avermaet, Tejay Van Garderen, Larry Warbasse, Danilo Wyss 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın