BMC Racing Sebastian Lander İle İmzaladı

29/09/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

BMC Racing Team’in Başkanı Jim Ochowicz, Danimarka Ulusal Yol Şampiyonu Sebastian Lander ile anlaştıklarını basına duyurdu.

 

Transfer hakkında açıklamalarda bulunan Ochowicz, Lander’in henüz 21 yaşında olmasına rağmen potansiyelini herkese gösterdiğini söyledi. Jim Ochowicz ayrıca ” Sebastian’ın takımımıza katılmasından oldukça memnunuz. bir çok yeteneği olan genç bir sporcu ve önümüzdeki yıllarda varlığıyla BMC’ye katkıda bulunacak. Lander 2004 yılında bisiklet camiasına giriş yaptı ve 2010 yılından beri de Continental takımlarda yarışıyor. Bu sezon Danish Glud & Marstrand Takımı’nda yarışan Lander, katıldığı yarışların yarısından fazlasını kazandı. Bunlardan biri de Coupe des Ville Saguenay 23 yaş altı turunda kazandığı etap birinciliği. Ayrıca 2010 yılındaki 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nı 8. bitirmişti.” dedi.

 

 

BMC Racing’in sportif direktörü John Lelangue ise Lander’in çok yönlü bir sporcu olduğunu söyledi. Ayrıca Lelangue ” Çok iyi bir finişçi ve patlayıclığı çok iyi. Ayrıca Liege – Bastogne – Liege (23 Yaş Altı) gibi özel yarışlarda da oldukça başarılı.” dedi. Sözlerine devam eden Lelangue, ” İlk etapta ondan sonuç beklemiyoruz. Bizimle birlikteyken Dünya Şampiyonu ve Tour de France galibi isimlerle çalışmasının yanı sıra onlar kadar başarılı ve tecrübeli isimlerle çalışacak. Onlardan öğreneceği çok şey var.” şeklinde konuştu.

 

Transferi hakkında yorumlarda bulunan Lander ise ” Bu kadar çok yetenekli ve tecrübeli sporculardan oluşan bir takıma dahil olmak heyecan verici. Gelişimimi sürdürmek ve daha da güçlenmek istiyorum. Umarım en iyi takım arkadaşlarına sahip olurum. Aynı zamanda kendim için ufak başarıları da arayacağım. Eğer bitişlerde ön gruplarda yer alırsam iyi bir finişçi olduğumu herkese göstermek isterim.” dedi.

 

BMC Racing Team’in bu transferle geleceğe yatırım yaptığını söyleyebiliriz. Yükselişte olan böyle bir sporcuyu kadrolarına katarak önümüzdeki sezon işi şansa bırakmayacaklarını ve başarılı grafiklerini devam ettirmek istedikleri oldukça açık.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın