BMC’ nin Paris – Nice’ teki kozu Van Garderen

01/03/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Geçtiğimiz yıl yapılan Paris-Nice yarışının genel klasmanını 5. sırada bitiren ve genç sürücüler klasmanını da lider bitiren Amerikalı genç yetenek Tejay van Garderen, önümüzdeki pazar günü başlıyacak olan 80. Paris – Nice’ te BMC Racing’ in en önemli kozu durumunda. Bu sezona formda giren genç bisikletçi de Paris – Nice’ de zirveyi hedefliyor. 

 

Yarışa ilişkin beklentilerini açıklayan 24 yaşındaki Amerikalı “San Luis’ de tırmanışım iyiydi ve sadece geliştiğini hissettim. Artı, San Luis’ deki tırmanışlar, Paris – Nice’ de karşılacağımız ve benim tarzıma uygun tırmanışlardı. Ancak Paris – Nice’ deki zamana karşı etapları pek normal değil. 2.9 kilomtrelik prolog yeteri kadar fark açmayı engelleyecek. Son etaptaki yokuşlu zamana karşı ise benim tur içindeki tırmanışlarda elde edebileceğim avantajı küçültecek gibi gözüküyor. Ancak bizim performans takımımız, oldukça iyi çalıştı ve ekimpanları tura hazır bir hale getirdi. Bu yüzden hazırlıklı olmalıyız.” dedi. 

 

 

Takımın sportif direktörü John Lelangue de takımın Paris – Nice’ de üst sıraları zorlayacağını ve tur sonunda sarı mayoyu giyeceklerine inanıyor; “Tejay’ ın etrafında güçlü bir kadro oluşturduk.” diyen Lelangue, “Üzerimizde baskı yok ancak, Paris – Nice’ ı kazanmaya gidiyoruz. Tejay ile olan programımız geçtiğimiz yıl iyi işledi ve bu kış için de aynı şeyi söyleyebilirim. Ve San Luis’ de de gördük ki doğru yolda ilerliyoruz.” diyerek Tejay Van Gardener’ e olan güvenini bir kez daha yinelemiş oldu. 

 

Van Garderen sezonun ilk yarışlarından olan Tour de San Luis’ i ikinci sırada tamamlamış ve beklenenin de üstünde bir performans sergilemişti. Geçtiğimiz yıl Tour de France’ ı da tıpkı Paris – Nice’ te olduğu gibi genel klasmanı 5. sırada tamamlamış ve gençler klasmanını da lider tamamlamıştı. 

 

Genç Amerikalı’ nın kazanmak için yeterli kapasitesi bulunsa da zaferi tek başına elde etmesi kolay değil. Ancak Van Gardener’ in takımı a oldukça güçlü. O isimler ise şöyle; Dünya Şampiyonu Philippe Gilbert, Tour of Qatar’ ın dikkat çekici isimlerinden Brent Bookwalter, eski Paris – Nice dağların Kralı ve etap galibi Amael Moinard, Mathias Frank, Dominik Nerz, Daniel Oss ve Ivan Santaromita, Van Garderen’ i tur galibiyetine taşımak için pedal çevirecekler. 

 

Pazar günü başlayacak olan ve 10 mart günü bitecek olan 7 etaplık Paris – Nice’ i Cyclingtr.com’ dan her gün takip edebileceksiniz. 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın