Blanco, Fransa Bisiklet Turuna BELKİN Adıyla Geliyor

25/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Sezonun spekülasyonlara ev sahipliği yapan konulardan biri daha netlik kazandı. Rabobank’ın geçtiğimiz sonbaharda beklenmedik sponsorluk feshi ile sezona Blanco adını alarak başlayan Hollanda takımı için yeni sponsor ile isminin Fransa Bisiklet Turu öncesinde değişeceği beklentisi açıklık kazandı. Hollanda’nın Profesyonel bisiklet takımı Blanco’ya 2,5 yıllığına Amerikan sponsor firması gelerek Belkin adının netleştiği ve takımın Fransa Turuna Belkin ismi ve yeni forması ile açılış yaparak katılacağı bilgisi paylaşıldı.

 

Belkin
cep telefonu aksesuarları, enerji yönetimi, geniş bir
yelpazeye sahip kablo, kablosuz ev ağı ve eğlence ürünleri
yapan bir ABD merkezli bir firmadır. Bu yıl ülkemize Blanco ismi ve renkleriyle katılan takımın sportif direktörlerinin çıtlattığı sponsor görüşmeleri anlaşmaya döküldü. Ve Amerikalı firma iki buçuk yıllığına takıma sponsorluk tahüdüne imzayı attı. 29 Haziran Cumartesi günü Korsika adasında yapılacak büyük açılış startında firmanın yeşil renklerine bürünecek olan Hollandalı takım Belkin ismi ile bilindik yüzlere değişiklik katacak.

 


 

Yol bisikleti camiasında Belkin’in sponsor olarak gelmesi gündeminin Giro d’italia olduğu bir çok otoritelerce kabul edilmişti. Ancak takımın görüşmeleri, Tour of Turkey öncesi başlamış, sportif direktörlerin sır gibi sakladığı çok zengin ve çok büyük bir sponsor görüşmesine konu yaptığımız görüşmemizdeki heyecanları karşılığını buldu. Blanco Türkiye’de de dev sponsorunun adını saklamıştı. Ancak, bu gizli sponsor üzerinde konuşurken parıldayan umudun yüksek olduğunu gösterir göz parıldamaları sonrası Belkin adını duymak şaşırtıcı olmadı. Amerika’nın güçlü elektronik firmasının bu atılımı ile önümüzdeki sezon daha farklı ve güçlü bir takım kadrosunu izleyeceğimizi tahmin etmek de zor değil.

 

Takımın, Takım Menajeri Richard Plugge yeni sponsor ve takım ismi ile ilgili olarak, “Tedirgin dönemi geride bıraktık ve yeni, güçlü bir sponsor olarak Belkin ile anlaştık. İlk görüşmemizden beri her şey yolunda gitti. Takım değerlerimizi paylaştık. Takım olarak kazanmak istediğimizi ama neyi kazandığımızın önemli olduğunu belirttik. Ayrıca, Rabobank’a çok teşekkür ederiz. Takımın sürekliliğine desteğine devam ederek, yeni bir sponsor bulmamız için bize şans verdi. Ve şimdi gerçekten devam ediyoruz.” dedi.

 

 

Takımın, Fransa Bisiklet Turu takım lideri olacağı geçtiğimiz hafta netleşen Bauke Mollema da Plugge yorumlarına benzer açıklamalar yaptı. “Takım yönetiminin, bu ekonomik döneme rağmen yeni bir sponsor bulacağına ilk günden beri inanıyordum. Bu sebeple benim odak noktam antrenmanlarım ve yarışlar olmuştu. Tura başlarken yeni sponsor olmasaydı endişeye neden olurdu. Ne mutlu ki durum böyle değil. Büyümeye devam edeceğimizi ve yeni başarıları kazanacağımızı bilmekten memnunum.” dedi.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın