Blanco, Fransa Bisiklet Turu için Liderini ve Takım Kadrosunu Seçti

19/06/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Geçtiğimiz hafta, Fransa Bisiklet Turu için 13 isim belirlediğini duyurduğumuz Hollandalı profesyonel bisiklet takımı Blanco Pro Cycling Team, liderlik için iki isme yoğunlaşmıştı. Takım Fransa Bisiklet Turunda takım lideri olarak  Bauke Mollema ve Robert Gesink arasında seçim yapmak için Tour de Suisse sonunu bekledi. Turun sona ermesi ardından jet hızıyla açıklama yapan Blanco takımı Fransa Bisiklet Turu için Bauke Mollema’yı takım lideri olarak seçtiğini açıkladı. Ollema’nın Fransa Bisiklet Turu 100.edisyonundaki hedefi, sıralamada iyi bir yer elde etmek ve bir etap galibiyeti kazanmak olduğu vurgulandı. Bauke Mollema, Pazar günü İsviçre Turunu genel sıralama ikincisi olarak tamamladı.

 

Sportif Direktörü Nico Verhoeven, “Bauke odaklı bir takım oluşturduk. Onunla genel sıralamada iyi bir derece elde etmek istiyoruz. İlk 10 içinde olmayı hedefliyoruz. Ancak maksimum iyi derece için çalışacağız.”dedi. Verhoven, Fransa Turuna Bauke Mollema liderliğinde katılmanın daha umut verici gördüğünü belirtti. “İsviçre Turunda Mollema yarış performansı olarak ve takıma liderlik etmeye hazır olduğunu gösterdi. En iyi genel sıralama derecesini elde etmek ve bir de etap galibiyetinin kazanılmasını hedefliyoruz.” dedi.

 


 

Blanco takım kadrosunda, Fransa Bisiklet Turu için seçilen ve Mollema’ya destek olacak takım arkadaşları ise; Lars Boom, Laurens ten Dam, Robert Gesink, Tom Leezer, Lars Petter Nordhaug, Bram Tankink, Sep Vanmarcke ve Maarten Wynants olacak. Verhoeven: Robert nispeten açık bir role sahip olacak, ama Laurens ile birlikte yüksek dağ aşamalarında Bauke’nin dikkat çekeceğini hesaplıyoruz. Nordhaug ve Boom etap korsanlığı yapacak ve tabii domestik olarak da çalışılacak. Bram bizim yol kaptanımız ve Maarten de çok yönlü olduğunu bir çok büyük turlarda kanıtlamış durumda. Sep ve Tom, İsviçre turunda Bauke için çok iyi bir takım çalışması sergiledi ve dağlık etaplarda onu beladan uzak tutma görevini başarıyla tamamladı.” diyerek Verhoven, Fransa Turu için Nollema ekinin oluşumundaki görev dağılımını ve isimlerin seçilmesindeki kritekleri kısaca özetledi.

 

29 Haziran’da büyük start günü Blanco takım kadrosunda görevli olan isimler ise: Lars Boom, Laurens ten Dam, Robert Gesink, Tom Leezer, Bauke Mollema, Lars Petter Nordhaug, Bram Tankink, Sep Vanmarcke ve Maarten WYNANTS

Sportif Direktörler: Frans Maassen, Nico Verhoeven ve Merijn Zeeman.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın